Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Tavsiyeler

Sigarayı bırakmak isteyip her defasında hüsrana uğrayan kişilerin bir şeyleri yanlış yapıyor olduklarının bilincinde olmaları gerekiyor. Sigarayı bırakmak ya da bir daha sigara içmemek için önce sağlam bir adım atıp bu konuda kesin karar vermek gerekiyor. Bazı insanlar daha yolun başında kendilerine zarar vererek sigarayı bırakmaya tam karar veremiyorlar, bunun nedeni insanların kendine inanmaması olabilir. Sigara alıştıktan sonra insanları kendine bağımlı hale getiren bir maddedir. Bağımlılık yapıcı her madde gibi sigarayı bırakma işi de elbette zordur, fakat imkânsız değildir. Eğer kendinize inanırsanız, gerekli konularda karar vermekte zorlanmazsanız kısa sürede sigarayı bırakabilirsiniz. Sigarayı bırakmak için yapmanız gereken bazı şeyler var, bunlara özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Piyasada sigarayı bıraktırıcı ürün diye tanıtılan ilaç ya da macunların tamamı işe yaramaz birer karışımdır, bunları kullanmak ya da bunlardan medet ummak sizlere asla sigarayı bıraktırmaz. Aksine sigaradan daha fazla zarar görmenize neden olur, her ne kadar sizler sigara içmeden duramayacağınızı sansanız da vücudunuz gerekli maddeleri aldığında sigara içmeden durabilirsiniz. Satılan bu ilaç ve macunlarda genel olarak sigaranın içerdiği maddeler yer alır, bu maddeleri direkt olarak ağzınızla aldığınız için kanınıza karışması daha hızlı sürer. Yani kendinizi sigara içerek değil de hap içerek zehirlersiniz. Diğer bir deyimle sigara içmiyorum diye kendinizi kandırmaya başlarsınız, bu ilaçlara dikkat etmeniz, asla alıp kullanmamanız gerekiyor.
  • Sigara içen kişilerin yaşadıkları problemleri iyi bilmeleri, buna göre gaza gelip sigarayı bırakmaya karar vermeleri gerekiyor. Örnek vermek gerekirse aklınıza sürekli yaşadığınız ağız kokusu problemini getirebilirsiniz. Ağzı kokan kişiler genel olarak sigara içiyor olurlar, bu insanlar farkında olmasalar da etraflarında yer alan kişileri ciddi anlamda rahatsız ederler. Kişilerin farkında olmadan etraflarına verdiği bu rahatsızlık onları bir zaman sonra üzebilir ya da sosyal yaşantılarında gerçekten büyük sorunlar yaşamalarına neden olabilir. Bu sorunların farkında olarak sigaradan soyutlanmak, sırf bunları aşabilmek için sigarayı bırakmak gerekiyor.
  • Sigarayı bırakmak için ısrarcı iseniz elektronik sigaralardan destek alabilirsiniz, kullanmaya başlayacağınız elektronik sigaralar sayesinde paket sigaralar bir süre sonra size itici gelmeye başlayacak. Hatta bu sigaraları içmek istemeyecek, sigaralardan uzaklaşacaksınız. Böylece en büyük sorunlarınızdan biri olan sigara bağımlılığı konusunda kendinize söz geçirip sigarayı bırakmış olursunuz. Elektronik sigara içen kişilerin zarar görmedikleri söylenemez, fakat bu sigaraları içen kişiler tütün sigarası içen kişiler kadar zarar görmezler.
  • Sigarayı bırakan ya da bırakmak üzere olan kişileri zorlayan konulardan biri bu kişilerin sigara içilen ortamlara girmeleridir. Eğer sigarayı bırakmak üzere olan biri sigara içilen bir ortama girerse bütün yaşadıkları tekrar edebilir, her şeye baştan başlamak zorunda kalabilir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar sigaradan uzak durmak, sigara içilen ortamlardan kaçmak gerekiyor.
  • Bazen kendinizi kontrol edemeyip sigara krizine girebilirsiniz, vücudunuzu fazla zorladığınızda elbette vücut sizlere sigara içmenizi emreder. Fakat bu durumda onu dinlemek ve sigara içmek çektiğiniz tüm zorlukların başa sarması anlamına gelir. Yani sigarayı bırakmak için gösterdiğiniz uğraşların tamamı boşuna gidecektir.
  • Elektronik sigara içerek daha kısa sürede sigarayı bırakabilirsiniz, fakat bir süre sonra elektronik sigarayı da bırakmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Eğer sigarayı bırakıp elektronik sigara bağımlısı olursanız bu sefer size sigarayı bıraktıracak yöntem de kalmamış olur. Bu nedenle elektronik sigara kullanırken bu ürüne de kendinizi fazla kaptırmamanız gerekiyor.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1791 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer