Sigaranın Zararları ve Elektronik Sigara

Elektronik sigara kullanımının avantajlarını değerlendirmeli ve basit sistem ile sunulan hizmeti değerlendirmelisiniz.


Sigara içmek, bugün sadece ülkemiz için değil dünya için önemli bir sorundur. Öyle ki, dünyanın en önemli sorunları arasında yer alır. Bir bağımlılık türü olan sigara, çeşitli sınırlamalar içerse dahi yeterli derecede kısıtlanamıyor. Her yıl sigaraya başlama yaşının daha da aşağılara çekildiği gözlemleniyor. Yapılan bir istatistiğe göre, dünya genelinde her üç kişiden biri sigara kullanmaktadır ki bu da sorunun büyüklüğünü gözler önüne sermektedir.

Elektronik sigara gibi bir çözüme sahip olan sigara bağımlılığının yarattığı olumsuzluklar ve sağlığa zararlarından detaylı olarak bahsetmek gerekirse, öncelikle sigara kullanan kişi üzerindeki olumsuz etkilerine değinmekte gerekmektedir.

Elektronik Sigara Zararları

Sigara içerisinde 4000’den fazla zararlı madde barındırırken, katran ve karbon monoksit gibi zararlı maddeleri de kapsamaktadır. Bu sebeple, sigara bağımlılığının en korkutucu ve yaygın sonucu Akciğer kanseri olmaktadır. Diğer taraftan, sigara içerisinde bulunan karbon monoksit, kanınızda bulunan oksijeni ortadan kaldırarak, damarlarınızda kolesterol depolanmasını sağlar. Bu da ciddi bir kalp krizi riskini ortaya çıkarır. Alınan bu zararlı maddelerin solunum sistemi üzerinde yaratacağı olumsuzluklar ise çok da şaşırtıcı olmamaktadır. Astım, bronşit ve amfizeme gibi solunum sistemi rahatsızlıkları, çoğunlukla sigara bağımlılarından görülmektedir ve elektronik sigara buhar salınımı sayesinde bunun önüne geçen bir sisteme sahiptir.

Elektronik Sigara Zararları

Sigaranın zararları saymakla bitmiyor. Hayatınızı zindana çevirecek ağrılara sebep olabilen ülser, ayrıca kanama ve kanser gibi ciddi sağlık problemleri, sigara bağımlılığının önemli sonuçlarından biridir. Yine yapılan bir istatistik gösteriyor ki, sigara içen erkeklerin, içmeyenlere göre mesane kanserine çok daha sık yakalanması tesadüf değildir. Sigaranın hemen hemen her uzvumuza, her organımıza ve her sistemimize zararı olmakla birlikte, psikolojik anlamda da büyük etkileri görülmektedir. Sürekli hissedilen, özellikle stresli zamanlarda artan yoksunluk hissi ise önemli bir sıkıntı teşkil ediyor. İşinize konsantre olamamanız, yemek saatlerini sigara ile geçiştirmeniz gibi etkileri olan bağımlılık, elektronik sigara buluşu ile artık tarihe karışabilir. Sadece kararlı olmanızı gerektiren bağımlılıktan kurtulma süreci, elektronik sigara ile çok daha kolay bir şekilde atlatılabiliyor artık.

Kendinize verdiğiniz zarar kadar, çevreye yaydığınız duman ile sevdiklerinize de zarar verdiğiniz düşünülecek olursa, mümkün olduğunca çabuk bu kararı vermeli ve sigaradan kurtulmalısınız. Yoksunluk hissi yaşadığınızda elinizin altında olacak olan elektronik sigara, sizi rahatlatacak ve yoksunluk hissi ile gereksiz yere besin alımınızın önüne geçecektir. Bu da gereksiz kilo alımını engellemekte ve buna bağlı olarak oluşabilecek olan sağlık problemlerinin de önüne geçmektedir. 

Elektronik Sigara Zararları

Elektronik sigara kullanımının avantajlarını değerlendirmeli ve basit sistem ile sunulan hizmeti değerlendirmelisiniz. Kartuş bölümündeki likiti, pil yardımı ile ısıtıp buharlaştıran bu basit sistem, size bağımlılıktan kurtulma sürecinde önemli bir destek sağlayacaktır. Pek çok sağlık probleminden kurtulacağınız düşünülürse, çok fazla düşünmenize de gerek yok. Hemen kararınızı vererek harekete geçmelisiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2136 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer