Sigaranın Sağlığa Zararları

Sigaranın maddi zararı olduğu gibi birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Sigaranın bu kadar çok zararlı olmasının nedeni içerisinde yüzden fazla zehirli madde barındırıyor olmasıdır. Bu nedenle birçok hastalığa neden olur çünkü vücudun bütün organlarını etkiler. Bu etkilenmeden en çok akciğer zarar görür. Bunun nedeni ise sigara doğrudan ve ilk olarak akciğerle buluşur. Bu durumun sonucunda ise öncelikle akciğere giden damarlar tıkanmaya başlar ve yıllar içerisinde de akciğerler çalışamaz hale gelir ve iflas eder. Bunun sonucunda akciğer kanseri baş gösterir ve sonu ölüm olan bir yola girilmiş olunur. Bu senaryonun en kötü kısmıdır. Ancak sigara vücudun tamamına zarar verir. Örneğin nefes borusundan geçerek vücuda ulaştığı için burada birçok zararı mevcuttur. Zaman içerisinde insan vücudu kendini yenileyemez ve onaramaz hale gelir. Bu durumun sonucunda ise hastalıklarla uğraşılması zorunludur. Sigaranın bu kadar zararlı olduğu halde ve zararlarının tamamının bilinmesine rağmen bu kadar çok tüketiliyor olmasının birçok nedeni vardır. Ancak bu nedenler arasında en önemlisi ise sigaranın zararını biran da değil de zaman içerisinde gösteriyor olmasıdır. Bu nedenle insanlar hemen içer içmez zararını görmedikleri için bırakmamaktadırlar. Ancak durum her ne olursa olsun sigaranın biran önce ne kadar tehlikeli ve zararlı olduğunun farkına varılmalı ve biran önce bırakılmalıdır. Sigarayı bırakmakta kolay değildir. Bu nedenle size sigarayı bırakmada yardımcı olacak elektronik sigaradan edinmelisiniz. Elektronik sigara sayesinde rahatlıkla sigarayı bırakabilir ve eski güzel günlerinize dönebilirsiniz. Bu nedenle hiç vakit kaybetmeden biran önce elektronik sigara edinmeli ve sağlığınızı daha fazla tehlikeye atmamalısınız. Ayrıca bilindiği üzere sigara oldukça pahalıdır. Çünkü sigara üreten firmalar insanların bağımlı olduklarını bildikleri için istedikleri fiyatlardan satışa sunmaktadırlar. Bu nedenle oldukça pahalı olan bu sigarayı bırakarak maddi olarak da rahatlama sağlayabilirsiniz.

Akciğer Kanseri

Sigara kullanan insanlarda akciğer kanserine yakalanma riski kullanmayan insanlara oranla beş kat daha fazladır. Durumun bu kadar vahim ve acı olmasının tek bir nedeni vardır oda sigaradır. Çünkü insanların sigarayı her çekişlerinde vücutlarına yüzden fazla zararlı madde girmektedir ve bu zararlı maddeler direk akciğerle temas etmektedir. Akciğer sürekli olarak bu ağır teması kaldıramadığı için zaman içerisinde işlevlerini kaybeder ve işlev yapamaz hale gelir. Akciğer bu hali aldıktan sonra kanser süreci başlar ve sonu ölüm olan bir yola insanlar girmiş olurlar. Bu nedenle ve bu şekilde acılı bir ölüme sürüklenmek istemeyen insanların acilen sigarayı bırakmaları gerekmektedir. Sigarayı bırakma konusunda elektronik sigara size yardımcı olacaktır. Çünkü sigarayı bırakmak o kadar basit değildir. Sigara içerisinde bulunan nikotin maddesi insanları bağımlı hale getirir ve bu nedenle sigarayı bırakmanız oldukça zorlaşır.

Kısırlık

Sigaranın yol açmış olduğu bir diğer problem ise kısırlıktır. Kısırlık problemi insanlığın devamını sağlamayı tehdit ettiği gibi aynı zamanda da insanların hayatlarını karartabilir. Çünkü insanların cinsel yaşamını etkileyen her türlü olumsuzluklar diğer sosyal yaşamlarını da etkilemektedir. Bu nedenle bu durumlara maruz kalmamak için sigarayı mutlaka bırakmak gerekmektedir. Elektronik sigara sayesinde insanlar sigarayı rahatça bırakabilmektedir. Bu sayede insanlar hem kendi yaşamlarını korudukları gibi hem de kendisini seven ve onlardan sorumlu olduğu insanları mutlu etmektedirler. Durumun bu kadar açık olmasına rağmen insanların sigarayı bırakmamalarının birçok nedeni vardır. En önemli neden ise sigarayı kafalarında bitirememeleridir. Sigarayı kafalarında bitirebilen insanlar sigarayı elektronik sigara sayesinde rahatlıkla bırakabilmektedirler.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1651 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer