Sigara Birden Bırakılabilir mi?

İnsan vücudunun ayakta durabilmesi için düzenli olarak belli başlı maddeleri alması gerekiyor. Eğer herhangi bir madde vücudunuza girmezse çeşitli konularda sorunlar yaşayabiliyorsunuz. Bir dönem sonra nikotin maddesine de vücudunuz tamamen alışıyor, bu madde vücudunuza girmediği zamanlarda gergin olabiliyorsunuz. Yani sigaraya olan bağımlılık bir alışkanlığın sonucudur. Bazı kişiler sigarayı bırakmaya karar verir vermez sigarayla olan bağını kesiyor, elbette bu şekilde sigara bırakılabilir. Fakat sigarayı bırakırken hem kendinizi hem de etrafınızda olup bitenleri düşünmeniz gerekiyor. Eğer günde bir ya da iki paket sigara içen biriyken aniden sigarayı bırakırsanız vücudunuz nikotinin esiri olur. Gergin olursunuz, iştahınız kesilir, her gün biriyle kavga edebilirsiniz. Ailenizin bile kalbini kırabilirsiniz, bu nedenle sigarayı kesin bir yöntem belirleyerek belli adımlarla bırakmanız gerekiyor.

Sigarayı bırakmak için ilk olarak vücudunuz buna hazır olmalı, ben sigarayı bırakacağım dediğinizde sigarayı kesin olarak bırakacağınıza emin olmalısınız. Buna emin olduktan sonra sigarayı bırakmak sizin için fazla zor olmaz, çünkü karar vermek sigarayı bırakmanın ilk yarısıdır. Sigarayı bırakmaya karar verdikten sonra bir elektronik sigara almayı tercih edebilirsiniz. Sigara her şekilde bırakılabilir, önemli olan bu sürecin sizleri yormasını engellemektir. Elektronik sigaralar zararsız olan ürünlerdir, özellikle elektronik sigara sıvılarının nikotin içermiyor olması bu sigaraları tercih etmenizdeki en temel etkendir. Eğer kısa sürede sigarayı bırakmak ve bunu yaparken normal hayatınıza devam etmek istiyorsanız elektronik sigara kullanmanız şarttır.

Elektronik sigara kullanılışı hakkında detaylı bilgiyi aldığınız elektronik sigaranın kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz. Böylece sigaranın nasıl kullanıldığını hemen öğrenerek elektronik sigaranızı içmeye başlayabilirsiniz. Elektronik sigaraların zararsız sıvıları sizlere sigara tadı verir. Size sigara tadı veren bu sıvılar herhangi bir şekilde nikotin içermediği için zarar görmenizi engeller. Sadece elektronik sigara kullanarak normal sigara içmiş gibi hissedersiniz, ama vücudunuzu tüm zararlardan korursunuz. Elektronik sigara kullanırken paket sigaraların size ne kadar zarar verdiğini de göreceksiniz. Çünkü e sigara içtiğiniz zamanlarda vücudunuz onarıma başlayacak ve zarar gören yerleriniz onarılacaktır. Bu sayede sıkıntı çekmeden tüm sorunlarınızdan arınabiliyorsunuz.

Elektronik sigaraların bitmiyor olması her seferinde onlara para harcamanızı engelleyecek. Çünkü elektronik sigaraların biten kısımları elektronik sigara sıvılarıdır. Elektronik sigara sıvıları ise büyük tüpler şeklinde internet sitelerinde satılıyor. Elektronik sigaranızın sıvısı bittiğinde bu sitelerden birine girip sipariş verirseniz kısa sürede aldığınız elektronik sigara sıvısı elinize ulaşır. Elinize ulaşan bu elektronik sigara sıvılarını elektronik sigaranıza dökerek sigaranızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Elektronik sigara sıvılarının herhangi bir standardı bulunmuyor, yani aromalar şeklinde çeşitleri olabilir. Onun dışında e sigaranın kıvamını ayarlamak için içerisine katılan maddelerin belli bir orantıda olması gerekir. Bu orantı sağlanamazsa e sigaralar sizlere zarar verebilir.

Elektronik sigara satın almak için söylendiği gibi birkaç bin liranızın olması gerekmiyor. 70 liradan başlayarak 750 liraya kadar ulaşan elektronik sigara fiyatları herkesin sigarayı alabileceği şekildedir. İdeal bir elektronik sigara satın almak için ise vermeniz gereken ortalama tutar 250 ile 350 lira arasındadır. Eğer basit bir hesaplama yaparsanız bu miktarın aylık sigara paranızdan bile daha az olduğunu görürsünüz. Kısa sürede size sigarayı bıraktıran elektronik sigaraların satışının yapıldığı sitemiz sayesinde fiyat araştırması yapmak daha kolaydır. Bu siteden hem elektronik sigara fiyatlarına, hem elektronik sigara sıvılarına hem de elektronik sigara parçalarına bakabilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1738 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer