Sigara Bağımlılığı ve İnsana Verdiği Zararlar

Birçok insan hayatının uzun bir bölümünü sigaraya bağımlı olarak geçiriyor. Buna bağlı olarak insanların belli başlı dönemleri sıkıntılarla geçiyor. Özellikle orta yaşlı olduğunuz dönemlerde sigaranın size verdiği zarar daha net bir şekilde karşınıza çıkmaya başlıyor. Zaten bu zaman diliminde hastalıklara yakalanmaya da başlıyorsunuz. Hele ki yaşlılık dönemine bu hastalıklarla girdiğinizde hayatınız daha da çekilmez bir hal alıyor. Kısaca belirtmek gerekirse normal bir yaşantı sürmeniz gerekirken paket sigaralar nedeniyle hayatınızı zindan ediyorsunuz. Sigaraya bağımlı olarak geçirdiğiniz her an sizlerin daha büyük problemler yaşamasına neden olacak. Bu nedenle bu yazımızı dikkatli okumalı ve sigarayı neden bırakmanız gerektiğini iyi anlamalısınız.

Sigarayı bırakmanın gerekli olması demek, bu ürünü kullandığınız sürece kendinize zarar verdiğinizin bir göstergesidir. Sigara içerek sıkıntıları çözemezsiniz, sıkıntıları çözemediğiniz gibi de daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Oysa elektronik sigara ya da diğer yöntemler sayesinde sigarayı bırakan birçok kişi bulunuyor. Siz de sigarayı bırakmayı istedikten sonra, hangi yöntemi kullandığınız fark etmeksizin sigaradan kurtulabiliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde insanlar sigarayı bırakmak isteseler de bu isteklerini tam olarak yerine getirmek için imkan bulamıyorlardı. Oysa şimdi internetten tek tıkla elektronik sigara satın alabiliyorsunuz. Zaten elektronik sigara satın alarak daha çok ekonominize de destek olmuş olursunuz. Sigara hiç de azımsanmayacak kadar para harcamanıza neden olur.

Sigara bağımlılığı her ne kadar çok fazla gündeme gelmese de bu üründen kurtulmak için bir an evvel harekete geçmekte fayda vardır. Elektronik sigara kullanan kişilerin akciğerleri zarar görmez, fonksiyon kaybına uğramaz. Çünkü bu elektronik sigaraları kullanan kişiler duman ya da nikotin almazlar. Duman ve nikotin olmadığı için de kişinin kullanmış olduğu elektronik sigara ona fazlaca zarar vermez. E sigaralar hakkında öğrenebileceğiniz fazla bir şey bulunmuyor. Çünkü elektronik sigaraların tek bir tuşu bulunuyor, bu tuş sayesinde e sigarayı çalıştırıp derhal kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Sigara kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler olsa da bunlar çok detaylı değildir.

Elektronik sigaranın gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlerin internet sitelerini araştırmaları ve internette yazılanlara bakmaları gerekir. E sigara kullanmakta olan kişiler deneyim ve tecrübelerini sigara bağımlılarına aktarıyorlar. Bu sayede kişilerin elektronik sigara kullanarak sigarayı bırakmalarına da aracı olmuş oluyorlar. Her şeyin başı karar, daha sonra bilgili bir şekilde hareket ettikten sonra üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey bulunmuyor. Sitelerdeki deneyimleri okuduktan sonra e sigaraya daha da yakınlaşacağınıza emin olabilirsiniz. Zaten bu sigarayı satın almak için öyle çok para vermenize de gerek kalmıyor. Netice olarak elektronik sigaraları satın alıp kullanıp, bir süre vücudunuzun paket sigaradan uzak kalmasını sağlıyorsunuz. Vücudunuz elektronik sigaradan bağımsız olarak da bir süre sonra sigaranın yokluğuna alışıyor.

Kısaca anlatmak gerekirse, sigara bağımlılığı insanın hayatını olumsuz yönde şekillendiren ve insana en büyük darbeyi vuran bağımlılıktır. Bu nedenle insanların sigarayı bırakma konusunda gerçekten kararlı olmaları, e sigara ya da doktor tavsiyelerinden birini kullanmaları gerekiyor. Bu sayılanlar yerine getirildikten sonra insanın başaramayacağı şey, bırakamayacağı madde bulunmuyor. Birçok farklı yaş grubundaki kimselerin e sigara sayesinde sigaradan koptuğu, hayatına yeni bir sayfa açtığı biliniyor. Sizlerin de hayatınıza yeni bir sayfa açmanız hiç de zor değil. İşte bu yüzden elektronik sigara konusunu ciddi bir şekilde düşünmeniz ve bu konuda karar vermeniz gerekiyor.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1735 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer