Nikotinli ve Nikotinsiz Elektronik Sigara Çeşitleri Nelerdir

Sigarayı bırakmak için sıkça tercih edilen elektronik sigaralar oldukça çeşitlidir. Klasik sigaralara oranla %95 daha az zararlı olan elektronik sigaralar zaman içerisinde sigarayı bırakmanızı sağlar.  Elektronik sigaraların nikotinsiz olanları oldukça idealdir.

temel olarak sigaraları çalışma prensibine göre ayırmak mümkündür. Bunlar şarjla ve pille çalışan sigaralar denilebilir. Böylece herkes kendine uygun sigarayı tercih edebilir.  bağımlılık düzeyinize göre ya da zevkine göre elektronik sigara seçebilirsiniz.

 

Şarjlı ve Pilli Elektronik Sigara

Şarjlı elektronik sigara kullanım ömrü çok daha uzundur. Bu sigaralarda batarya bulunduğu için şarja takarak defalarca kullanmanız mümkündür. Eğer ciddi derecede bir bağımlıysanız sürekli sigaranızın şarjı tam olmalıdır. Ayrıca cihazın şarj kapasitesi yüksek olmalıdır.

Aksi halde gün içinde canınız sigara istediği zaman elektronik sigara içemezseniz, klasik sigaraya tekrar başlayabilirsiniz. Bu şekilde ise sigarayı bırakmak pek mümkün olmaz. Şarjlı elektronik sigaralar oldukça ekonomik ürünlerdir. Bir kez aldığınız cihazı defalarca şarj ederek kullanabilirsiniz.

Pilli elektronik sigaralarda ise batarya yerine pil bulunur. Bu sigara sizi bir müddet idare edecektir. Cihazın pili azaldığı zaman yenisiyle değiştirmek suretiyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Pilli elektronik sigaraların en büyük avantajı ise sürekli şarj etmeye gerek olmamasıdır.

Nikotinli ve Nikotinsiz Elektronik Sigara

Elektronik sigara içerken nikotinli veya nikotinsiz olanı tercih edebilirsiniz. Nikotinsiz elektronik sigaralar tavsiye edilir. Ancak aşırı derecede bağımlı olan bir insanın nikotinsiz elektronik sigara yetmeyecektir. Aşırı bağımlı olanlar için nikotinli elektronik sigara ile sigarayı bırakmak daha kolaydır. Çünkü elektronik sigaraların nikotin oranı ayarlamak mümkündür. Başlarda biraz yüksek oranlarda nikotinle içmeye başladığınız sigaranızın, nikotin oranını azaltarak sigarayı bırakabilirsiniz.

Nikotinsiz elektronik sigara çeşitlerinde nikotin yerine meyve aromaları kullanılır. Hatta çikolata, nane ya da mentol gibi aromalar mevcuttur. Bu aromalar su buharını tatlandırdığı için içen kişiye haz vermektedir. Bu haz sayesinde klasik sigaranın sağladığı tat sağlanmaya çalışılır. Sigara dumanı özlenmesin diye su buharı, duman olarak dışarıya verilir. Aşırı derecede bağımlı olan kişiler daha çok buhar çıkaran elektronik cihazları tercih ederler.

 

Ek Resimler

Bu içerik 16.08.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 2517 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer