Juul IQOS ve Elektronik Sigara Arasındaki Farklar Nelerdir?

Son dönemde hayatımıza giren tütün alternatifi üç cihaz ve bunların arasındaki farklardan bahsetmek istiyorum. Sigara alternatifi olarak hayatımıza giren ve sigaradan daha az zararlı olduğu iddia edilen bu cihazlar, elektronik sigaraIqos ve Juul dür. Şimdi kısaca bunların ne olduğunu ve aralarındaki farkları inceleyelim.

Resim

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara, bir pil ve atomizerden oluşan ve içerisine konulan aromalı gliserini ısı yardımı ile buhara dönüştüren cihazlardır.


Resim

Atomizer
 adı verilen parça cam fanusa benzer ve içerisinde pamuk ve telden oluşan coil adı verilen diğer bir parça bulunur. Coil hem sıvıyı emme hemde ısıtma görevini sağlamaktadır. Sadece sıvı ile çalışan elektronik sigaralarda tütün kullanamazsınız.

iQos Nedir?

iQos tütünü ısıtarak buharlaştıran bir tütün buharlaştırıcısıdır. Heets adı verilen tütün çubuklarını iQos isimli cihaz 350 dereceye kadar ısıtarak buharlaştırmaktadır. Böylece herhangi bir yanma işlemi olmadan gerekli nikotini vücudunuza sağlamış olursunuz.

Resim

iQos kutusu ve ısıtıcı olmak üzere iki parçadan oluşur. iQos un kutusu ısıtıcıyı şarj etmek için kullanılır. Şarj olduktan sonra iQos ısıtıcının içine heets (aromalı tütün) yerleştirebilir ve üzerindeki tuşa basarak ışığın sabitlenmesini beklersiniz ve ısıtma işleminin tamamlanmasından sonra buharlamaya başlayabilirsiniz. iQos kullanım kılavuzuna bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Juul Nedir?

Juul bir pod elektronik sigara çeşididir. Pod eletkronik sigara, elektronik sigara terminelojisine yeni giren bir ürün adıdır. All in one elektronik sigara anlamına gelen kolay kullanılan ve herseyi barındıran anlamındadır. Peki Juul ü özel yapan nedir? Cevap çok basit kolay ve pratik kullanımı ve sıvılarında kullanılan nikotin tuzu adı verilen etkin bir maddedir.

Resim

Juul kullanımı basit olan mini bir elektronik sigara çeşididir. E-likit (elektronik sigara sıvıları) ve atomizer gibi şeylerle uğraşmazsınız. İki parçadan oluşan Juul isimli cihazın pilinin üzerine istediğiniz aroma kapsülünü yerleştirmeniz yeterlidir. Kapsülün içerisine entegre olan atomizer sayesinde her aromada yeni bir atomizer ve pürüzsüz bir tat sağlarsınız. Bittiğinde ise tek yapmanız gereken atmak ve yerine yenisini takmak. Böylece her seferinde e-likit veya atomizer-coil gibi şeylerle uğraşmaya gerek duymazsınız. Juul hakkında detaylı yazımız : https://bit.ly/2RNSTzv

Peki tercih?

Son yıllarda popüler olan bu cihazlar içerisinde herkesin tercihi farklı. Kimi tütün tutkunları iQos tan vazgeçemezken, klasik buhar düşkünleri bir hobi haline getirdikleri klasik elektronik sigaradan vazgeçememektedir ve tabi ki yeni nesilin tercihi ise uğraşmasız e-sigara Juul. Aşağıda sizin için seçtiğimiz resimleri incelyerek, bazı ön kararlarda bulunabilirsiniz.

Tercihiniz ne olursa olsun https://www.elektroniksigaravip4.com/ ziyaret ederek yüzlerce modeli incelemenizde fayda var. Sigarasız sağlıklı günler.

Ek Resimler

Bu içerik 18.04.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 508 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer