Heets Nedir? IQOS Heets Çeşitleri Nelerdir?

iQos Heets, PMI tarafından üretilen ve iQos e-sigaraya yerleştirilerek kullanılan tütün benzeri bir yapısı bulunun 3 cm uzunluğundaki çubuklardır. Tütün benzeri olmasının nedeni, içerisinde kullanılan özel yapraklara gliserin emdirilmiş olmasıdır. Özel bir bitkinin yapraklarına emdirilen gliserin ve aroma ve nikotinden oluşan yapraklar tütün formunda kesildikten sonra sarılarak sigara formuna getirilmektedir.

Heets sigarasından 2 adet sünger ve 1 adet daha sert yapıdan oluşan toplamda 3 adet filitre bulunmatadır. Her heets çubuğunda stnadart sigaradan daha az yaklaşık 6.1 gram ağırlığından tütün benzeri malzeme bulunmaktadır. Yaklaşık olarak her tütün çubuğu 0.5 mg nikotin içermektedir.

Resim

Tütün ve gliserine ek olarak, HEETS ayrıca alüminyum folyo ile bir dış katman, içi boş bir selüloz asetat ağızlık ve bir ısı emici biyopolimer film filtreden oluşur. Biyopolimer filtre ısıyı emer ve zamanla yapısını değiştirir. Bu, kullanıcılar daha güçlü nefesler alırsa selüloz filtrenin hızlı deforme olacağı ve yanmış görünebileceği anlamına gelir. Soğuduktan sonra filtre sertleşecek ve tekrar kullanılması imkansız hale gelecektir.

HEETS ÇEŞİTLERİ-AROMALARI NELERDİR?

İqos cihazlarda kullanılmak üzere sigaradakine benzer farklı aromalarda heets çeşitleri kullanılmıştır. Bu aromalardan  bahsedecek olursak,

Heets Amber: Odunsu ve ceviz notaları ile dengeli ve baharatlı bir tütün harmanıdır.
Heets Yellow: Marlboro light aroması
Heets Green Zing: Narenciye ve bitkisel aromalardan oluşan bir lezzettir.
Heets Menthol:Menthol aroması
Heets Purple:Yaban mersini ve menthol aroması
Heets Bronze: Kakao ve kurumeyve aromalarıyla harmanlanmış tütün aromasıdır.

Ek Resimler

Bu içerik 16.09.2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 3167 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer