Gençlerde Elektronik Sigara Çılgınlığı

Sigara içen kişilerin anlattıklarını dinlerseniz bu kişilerin genelde küçük yaştaki bir özentiliğe istinaden sigaraya başladıklarını öğrenirsiniz. İnsanlar ergenlik dönemlerini yaşarken ilgi çekmek ve farklı olmak isterler, bu uğurda bazı şeyleri yaparken kesinlikle sorgulamazlar. Sigara işte bu durumlardan biridir, birçok genç daha sigaranın ne olduğunu bilmeden sigaraya başlar ve kendini ömür boyunca bu maddeye mahkum eder. Son dönemde internet üzerinden satılan ve sigarayı bırakmak isteyen kişiler tarafından kullanılan elektronik sigaralar gençlerin ilgisini çekmiş olacak ki birçok genç elektronik sigara alarak kullanmaya başladı. Satışların çoğunun gençlere olması endişe verici bir olaydır, çünkü elektronik sigara bağımlılığının paket sigara bağımlılığından herhangi bir farkı yoktur. Eğer siz herhangi bir şeye bağımlıysanız o şey iyi bile olsa hayatınızdaki dengeleri alt üst edebilir. Bu nedenle özellikle sigara konusundaki isteklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer sigara içmekten vazgeçmez, ısrarla bu maddeyi kullanırsanız ya da elektronik sigara bağımlısı olursanız sağlık durumunuz hep kötüye gider. Bu da bir süre sonra canınızın yanması anlamına geliyor.

Elektronik Sigara Satışı Nasıl Yapılıyor?

Bir dönem hakkında fazla bilgi olmadığı için ülkede satışı yasaklanan elektronik sigaralar son dönemde internet üzerinden fazlaca satılıyor. Hem sigarayı bırakmak isteyen hem de dikkat çekmek isteyen kişiler elektronik sigara satın alıyor. Fakat hiç sigara içmediği halde elektronik sigara alıp buna bağımlı hale gelen kişiler kendilerine verdikleri zararı görmüyorlar. İnsanların sağlık konusunda bilinçlendirilmeleri, buna göre sigaradan uzak tutulmaları gerekiyor. Fakat bu iyi yapılamadığı için ülkemizin yarısı sigara içiyor. Özellikle gençlerden sigara içmeyen bulmak oldukça zor hale gelmiş durumda. Elektronik sigaralar daha çok internet üzerinden satılsa da tek tük mağazada satıldığı da oluyor. Bu anlamda güvenilir internet sitelerinin olması mağazalara fazla iş düşmemesi anlamına geliyor. Elektronik sigara alan kişiler kullanım kılavuzuna bakma ihtiyacı duymadan bu sigaraları kullanmaya başlayabilirler. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan elektronik sigaralar sıvı ile çalışıyor, elektronik sigara sıvısı azaldığında ya da bittiğinde yeni bir sıvının alınması gerekiyor. Elektronik sigaranın modeline göre sıvı girişi değişiklik gösterebiliyor, bazı elektronik sigaraların sıvı haznesi bulunurken bazılarında böyle bir yer bulunmuyor. Sıvı haznesi yer almayan elektronik sigaralar dolma kalem mantığıyla çalışıyor. Yani sıvı bittikçe küçük tüpler elektronik sigaraya takılıyor. Böylece kişilerin istedikleri zaman elektronik sigara içmeleri sağlanmış oluyor. Elektronik sigara içen kişiler normal sigara içen kişilere göre daha az zarar görüyorlar, sıvı kullanımına göre bir zaman sonra sigaradan tamamen kopuyorlar. İnsanların sigarayı unutması ve sigarayı bırakmaları tamamen isteklerle ilgilidir. İnanan ve bu yolda zorluk çekeceğini bilen kişiler kısa sürede sigaranın zarar verici etkilerinden kurtuluyorlar. Dilerseniz sitemizde yer alan market sitelere giderek kendinize bir elektronik sigara satın alabilirsiniz.

Elektronik Sigara Kesin İşe Yarar mı?

Elektronik sigara içen kişilerin yüzde doksanız bir daha içmemek üzere sigarayı bırakıyorlar, bu konuda doktorlar tarafından da teyit edilen elektronik sigaralar tavsiye ediliyor. Eğer elektronik sigara alıp doğru bir şekilde kullanabilirseniz senelerce içtiğiniz sigaradan kurtulabiliyorsunuz. Sigara içmeyi bıraktıktan sonra hem maddi hem de manevi anlamda bir rahatlığa kavuşursunuz. Durumun böyle olması demek zorlanmadan ve sıkıntı çekmeden sigaradan kopmak, yeni bir hayata başlamak demektir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1873 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer