Elektronik Sigaralar Nereden Alınabilir?

Her geçen gün yeni bir zamla fiyatı daha da artan sigaralar birçok kişiyi bıktırmış durumda. Hem para verip hem de sigaranın yaşattığı olumsuzlukları yaşayan kişilerin en büyük hedefleri arasında sigarayı bırakmak yer alıyor. Sigarayı bırakmak için farklı yöntemleri deneyip başarısız olan kişiler bu konuda kendilerine inançlarını kaybediyorlar. Bu nedenle çoğu kişi elektronik sigaradan habersiz olmasına rağmen sigarayı bırakamayacağını düşünüyor. Eğer elektronik sigaranın gerçekten ne amaçla üretildiğini ve nasıl kullanıldığını öğrenirseniz bu sigaranın insanlara sigarayı bıraktırdığını anlarsınız. Elektronik sigara kullanarak normal sigaradan kurtulmak isteyen kişilerin mutlaka sigarayı bırakmaya karar vermiş olması gerekiyor. Siz karar verdikten sonra her şekilde sigarayı bırakabilirsiniz. Fakat kendinize inanmadığınız sürece ne yapmaya çalışırsanız çalışın daima başarısız olursunuz. Elektronik sigara kullanmak isteyen kişiler bu sigaraları bir esnaf yardımıyla satın alamaz. Sigaralar genelde internet üzerinden satılıyor, sitemizi inceleyerek elektronik sigara satın alınabilecek güvenilir siteleri görebilirsiniz. Fakat son dönemde elektronik sigara satışı yapan sitelerin sayısı ciddi anlamda artmıştır, bu artış nedeniyle kişilerin çoğu hangi sitelerden elektronik sigara satın alacaklarına karar veremezler. Eğer siz de elektronik sigara satın alabileceğiniz bir site belirleme konusunda kararsızsanız sitemizi incelemeniz yeterli olacaktır. Elektronik sigarayı internet üzerinden alabileceğinizi söyledik, fakat her siteden güvenli bir şekilde alışveriş yapamazsınız. Güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz siteleri tespit ettikten sonra kendinize bir elektronik sigara modeli seçmeniz gerekiyor. Tek tip olarak satılmayan bu sigaraların birçok farklı modeli bulunuyor. Dilerseniz sitemizde yer verdiğimiz elektronik sigara satışı yapan sitelere giderek elektronik sigara modellerini inceleyebilirsiniz. Elektronik sigaraların çoğu şarjlı olarak üretiliyor, fakat bazı elektronik sigaralar şarjlı değil pilli de olabiliyor. İnsanlar pilli sigaraların daha iyi olduğunu düşünseler bile elektronik sigaraların şarjlı olanları çok daha iyidir. Bu nedenle şarjlı bir elektronik sigara modeli satın almanız sizin açınızdan daha iyi olur. Elektronik sigaraların bazıları kalem şeklinde ince bir modelle üretilirken bazıları da kutu gibi üretiliyor. Hangi modelin kullanımı hoşunuza gidiyorsa o model bir elektronik sigara satın alabilirsiniz. Elektronik sigara konusunda söylenen şu yalanlara dikkat etmeniz, sigarayı satın alırken bazı özelliklere bakmanız gerekiyor. Bunlar:

  • Elektronik sigaralar yerli malı değildir, Çin’de üretilir ve ülkemize de paralel ithalat yoluyla getirilir. Dolayısıyla elektronik sigara satışı yapan kişiler satışını yaptıkları elektronik sigaraların yerli olduğunu söylerlerse buna inanmayın, o siteden alışveriş yapmayın. Elektronik sigaraların tamamının Çin’de üretildiğini bilmeniz gerekiyor.
  • Elektronik sigaraların bazı markaları olsa da bu markalar bir elin parmaklarını geçmez. Dolayısıyla bilinmeyen bir elektronik sigara markasını tercih etmek risk almak anlamına gelir. Eğer risk almak istemiyorsanız elektronik sigara satın alırken adını daha önce duyduğunuz markalara yönelmeniz gerekiyor.
  • Elektronik sigara sıvılarının orijinal olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekiyor, bu sıvıların içine koyulan maddeler belli bir ölçüye göre siteye ekleniyor. Dolayısıyla kaçak olarak üretilen elektronik sigara sıvıları hem sağlığınızı tehdit ediyor hem de paranızın boşuna gitmesine neden oluyor.
  • Tamir edilen ya da parçası kolay bulunan elektronik sigaralardan birini satın alırsanız kısa sürede yeni bir elektronik sigara satın almanıza gerek kalmaz. Elinizde olan elektronik sigarayı uzun seneler boyunca sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.
  • Elektronik sigaraların çoğunda garanti bulunmaz, eğer garanti veriliyorsa da bu resmi garanti değil, satıcının sattığı mala özel olarak verdiği garantidir, bu hususa ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1722 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer