Elektronik Sigara

Paket içerisinde satılan ve tütün bitkisinden yapılan kâğıt içerisine sarılarak içen oldukça zararlı bir alışkanlık olan sigaraya alternatif bir çözüm olarak üretilmiş bir elektronik cihazdır. Elektronik sigaranın üretiliş amacı sigara içen insanlara sigarayı bıraktırmaktır. Bırakamayan insanlar için ise elektronik sigara içirtilerek maddi ve manevi zararlarını en aza indirmek amaçlanmıştır. Çünkü elektronik sigara içerisinde normal paket sigarada bulunan bütün zehirli maddeler bulunmaktadır. Ancak seviyeleri ve oranları minimum seviyeye indirilmiştir. Elektronik sigara içerisinde de zehirli maddeler bulunuyor olması bir nevi mecburiyettir. Çünkü sigara içen insanlar sigara içerisindeki yüzden fazla zehirleyici maddeye bağımlı hale gelmişlerdir bu nedenden dolayı insanlara sigarayı biranda bıraktırmak neredeyse imkânsızdır. Elektronik sigaranın üretilmesindeki amaç ise insanları elektronik sigaraya alıştırmak ve azda olsa zehirlenmelerini azaltmaktır. İnsanlar elektronik sigaraya alıştıktan sonra dilerlerse tamamen isteğe bağlı olarak sigara kullanımını bırakabilirler. Çünkü elektronik sigara içerisinde bulunan zehirli madde oranları oldukça düşük seviyelerde olduğu için insanları vazgeçilemez şekilde bağımlı yapmamaktadır. Ürünün bu kadar düşünülerek ve ince ayrıntıları hesaplanarak üretilmesi de elbette ki kolay olmamıştır. Uzun yıllar uzman ekipler elektronik sigara üzerinde çalışmışlardır. Bunun yanı sıra sigara kullanan insanların görüşlerine ve önerilerine büyük yer verilmiş ve dikkate alınmıştır. Kullanıcı tavsiyelerine çok dikkat edilmesi ise ürünün bu kadar çok tercih edilmesine ve takdir edilmesine yol açmıştır. Elektronik sigara sayesinde insanlar normal paket içerisinde satılan sigarayı bırakarak elektronik sigaraya başlamışlar ve maddi manevi açıdan çok büyük kara geçmişlerdir. Paket sigara içen insanların maddi açıdan zararları gözle görülür bir seviyededir. Çünkü sigara oldukça ciddi paralara satılmaktadır ve en az içen bir insan günlük bir paket sigarayı rahatlıkla tüketmektedir. Günümüzde bir paket sigaranın değeri ise yaklaşık olarak on lira civarındadır. Günlük on liranın sadece sigaraya gitmesi ise maddi açıdan oldukça ciddi bir rakamdır.

Sigaranın Maddi Zararları

Sigara insanlara maddi ve manevi birçok zarar vermektedir. Maddi açıdan düşünülecek olursa bir paket sigaranın fiyatı yaklaşık olarak on lira civarındadır. Günde sadece on liranın sigaraya gittiği düşünülürse kişinin günlük giderinin ne kadar yüksek seviyelerde olduğu rahatlıkla görülebilmektedir. Ayrıca insanlar sigara nedeniyle çok ciddi ölümcül hastalıklarla uğraşmaktadırlar. İnsanların hayatlarından ve canlarından daha değerli bir şey yoktur ancak olaya maddi açıdan bakılacak olursa insanların sigaraya maddi giderlerinin ne kadar yüksek miktarlarda olduğu rahatlıkla görülebilmektedir. Sırf maddi nedenlerden dolayı bile sigara bırakılabilir. Sigarayı kendiliğinden bırakmak oldukça zordur. Bu durum için ise günümüz teknolojisiyle elektronik sigaralar üretilmektedir. Elektronik sigaralar sayesinde insanlar sigarayı istedikleri takdir de rahatlıkla ve maddi manevi bir kayıp zorlanma yaşamadan gayet rahat ve kolay bir şekilde bırakabilmektedir.

Sigaranın Manevi Zararları

Sigara içen insanların kayıpları iki ana gruba toplanabilmektedir. Bu grupları maddi kayıplar ve manevi kayıplar olarak değerlendirebilmek mümkündür. Manevi kayıpları göz önünde bulunduracak olursak sigara içen insanların hiçbir zaman sosyal hayatları olmaz ve yaşamdan zevk almazlar. Çünkü sürekli olarak hastalıklarla ve öksürük ve benzeri türden problemlerle uğraşmak zorunda kalırlar. Bunun yanı sıra hiçbir zaman rahat bir nefes alamazlar ve her zaman bunun özlemini çekerler. Bütün bu olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmamak için elektronik sigara kıllanmak gerekmektedir. Çünkü elektronik sigara sayesinde sigara rahatlıkla bırakılabilir ve insanlar sigara içmeden önceki güzel sağlıklı ve aktif sosyal yaşamlarına geri dönebilirler. Bu durumları içen insanlar göz önünde bulundurmalıdırlar

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2083 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer