Elektronik Sigara Ve E-Likit Nedir?

Elektronik sigarayı son yıllarda sık sık duymaktayız.

Elektronik sigara tütün ürünlerine bağımlı olan kişilerin bu bağımlılıktan kurtulmaları için tercih edebilecekleri bir cihazdır. Dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır. Dünyanın birçok yerinde geliştirilerek piyasaya sunulmakta, Avrupa ve Amerika’da bu ürünlerin tanıtımı için her yıl fuarlar düzenlenmektedir.

Öncelikle Elektronik Sigaranın Nasıl Bir Cihaz Olduğuna Bir Bakalım.

Elektronik sigaranın üç farklı bölümü vardır. Kartuş, Atomizer ve pil bölümleri. Atomizer pile bağlı olan rezistans görevi görerek likidi pilden aldığı sıcaklık ile ısıtarak buharlaşmasını sağlayan kısımdır. Kartuş ise yakıt tankı işlevi görerek atomizere güç iletip likidin ısınmasını sağlayan bölümdür. Aynı zamanda sıvıyı atomizere ileterek yarattığı buharın ağızlık kısmından dışarı atılması işlevini de görür.

Elektronik Sigara Neden Tercih Ediliyor?

Elektronik sigaranın tercih edilmesindeki en önemli etken normal sigaralarda yer alan, zifir ve katran gibi kansere yol açan zararlı maddelerin yer almamasıdır. Ayrıca bu sigaralar duman üretmediğinden dolayı çevreye karbon monoksit ve kötü koku yaymazlar.

Teknoloji ilerledikçe bu cihazlarda geliştirilmekte. Örneğin; en son model cihazlarda kaç defa duman çekildiğini, cihazın ne kadar şarjı kaldığını ve kaç gün daha sürebileceğini gösteren bölümler yer almaktadır. Elektronik sigara likit sıvı sitemi ile çalışan sigaralar 2010 yılında satışa sunuldu. Bu sıvı elektronik sigarada kullanılmak üzere tasarlanmış zifir ve karbon içermeyen ürünlerdir. Elektronik cihaz likidi buhara dönüştürerek tat vermesini sağlar. Tüm elektronik sigara çeşitlerine uyumlu bir yapıdadır.

Likit satın alınırken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Tarihi geçmiş ya da sahte olup olmadığı dikkatle araştırılmalıdır. Özellikle Dünya sağlık örgütü tarafından onaylanmış likitleri tercih etmek gereklidir. Sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

E-Likitin İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Elektronik sigara likit  ya da sıvı denilen ürün içeriğinde bitkisel gliserin, doğal aromalar ve terapatik nikotin den meydana gelmektedir. Ayrıca nikotin içermeyen çeşitleri de bulunmaktadır. Hemen hemen tüm meyvelerin aromaları mevcuttur.

Özellikle sigarayı azaltmak isteyen ya da tamamen bırakmak isteyenler için doğru bir alternatiftir. Kullanılan sıvının nikotin seviyesini yavaş yavaş azaltarak zamanla sigarayı kalıcı olarak bırakabilirsiniz.  Normal sigara içenlerde yaşanan diş sararması sorunu likit kullanımında yaşanmaz.

Ek Resimler

Bu içerik 22.05.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1819 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer