Elektronik Sigara Tanımı

Elektronik sigara (yani e-sigara), tütün içerikli maddelere duyulan müptelalıktan kurtulmak veya hasarları azaltmak için kullanılan elektronik cihaz. Kimi zaman elektronik puro da aynı manada kullanılır. Elektronik sigara fiyatları artık çok uygun seviyelerdedir. En kolay tanımıyla cihaz duman yerine buhar üretir ve kullanıcı içinde farklı elektronik sigara likitleri de olan bu buharı içine çeker. Bu buharda nikotin de bulunabilir.

Elektronik Sigara Çalışma Şekli

Elektronik sigara, dumansız, buharlaştırıcı bir makinedir. Hava reseptörü, sigaranın bir tarafından hava çekildiğinde bunu tanımlar ve entegre devreye bildirir. Devre hemen gücü açar ve cihazın "atomizer" ismi verilen bölümündeki yüksek frekanslı titreştirici bölümü devreye sokar. Bu bölümde bulunan tugsten - wolfram teli derhal ısınarak ve temas halindeki alkaloit sıvısını buharlaştırır. Ortaya çıkan soğuk buhar, çekilmekte olan hava ile birleşir.

Kartuşun bileşimi alkaloit sıvısı Propilen Glikol, Etanol, Su, esans, nikotin den oluşmaktadır. Elektronik sigara tütün şekillerinde olan kanserojen içeren maddeler ihtiva etmez. Vücuda etki olarak bildiğimiz sigaralardan farklı olmamakla birlikte, sigara markası değiştirmiş düşüncesi uyandırabilir. Barındırdığı kartuşlar, nikotin miktarına göre sınıflandırılmıştır. Sigara kullanım yüzdesine göre belirlenen basamaktan başlanıp, sıfır nikotine doğru indirilerek kullanılan kartuşlar ile vücut sigara müptelalığından kurtulur. Ve dilenirse sıfır nikotinle sigara içme alışkanlığına sıfır hasarla devam etmekte mümkündür.

Elektronik Sigara Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Bildiğimiz sigarada bulunan insan bünyesi için hasar verici kanserojen maddeleri içermez.
  • Duman ortaya çıkarmadıgı için karbon monoksit gibi 4000 e varan kimyasal içerikli ve zararlı maddeleri etrafa vermez.
  • Çevredekiler ve mekan için kısmen zararsızdır.
  • Yangın çıkarma olasılığı azdır.

Elektronik Sigara İle Sigarayı Bırakma

Elektronik sigara , sigara kullanmayı bırakmak isteyenlerin el, dudak alışkanlığını ortadan yok eden, koku ve duman gibi özelliklerini de kullanarak yapılmış bir tür sigara simülatörüdür. Dışarıya su buharı yaydığı için pasif içicilik seviyesi azalmakta, sadece nikotin tüketildiği için ise sigaranın bazı olumsuz etkilerinden uzak tutmaktadır. Ayrıca sigaranın söndürürken verdiği o kötü koku da ortadan kalkarak dış çevreye zarar vermez.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2195 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer