Elektronik Sigara Tamir İşlemleri

Yorumları oku (7)

Elektronik Sigara Tamir İşlemleri

Elektronik sigaraların sahip oldukları mekanik sistem bir zaman sonra çeşitli problemler yaşamanıza sebep olabilir. Eğer aldığınız elektronik sigaraların garanti süreleri de sona erdiyse iyi bir tamirci bulmanız ve sigaranızı tamir ettirmeniz gerekir. Elektronik sigaraların çoğu uzun yıllar kullanılması için tasarlanmış ve üretilmiştir. Fakat yanlış kullanım ya da kullanım sıklığı gibi bazı nedenlerle sigara ömrünün yarısına bile gelmeden sorun çıkarabilir. Bu gibi durumlarda yeni bir elektronik sigara satın almak yerine eskisini tamir ettirmek elbette daha mantıklı olacaktır. Eski elektronik sigaranızdan memnunsanız ve sigaranızı tamir ettirmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Elektronik sigara tamir işlemleri sigaranın gösterdiği arızaya da bağlı olarak uzun sürebilir.

Elektronik Sigaraların Kullanım Ömürleri

Elektronik sigaralar üretilirken herhangi bir şekilde kullanım ömrü belirlenmez. Bu sigaraları çok uzun süre kullansanız bile genel olarak sorun çıkarmazlar. Fakat bazı elektronik sigaralar çeşitli sebeplerden dolayı bozulur ve kullanılmaz hale gelirler. Böyle bir sorunu gösteren sigaranın garantisi varsa sigarayı garantiye göndermek daha doğru olacaktır. Eğer sigaranın garantisi yoksa herhangi bir tamirci sayesinde sigaranızı eski haline getirebilirsiniz. Elektronik sigara tamir işlemlerini yürüten birçok firma olsa da sigaranızı emanet edeceğiniz yere dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde zaten bozuk olan elektronik sigaranız kullanılamaz bir hale gelebilir. Bu gibi bir durumda sigaranın yenisini almanız gerekir ki bu da maddi olarak sizlere bir darbe vuracaktır.

Elektronik Sigaraların Gösterdiği Arızalar

Elektronik sigaralar kullanım şekillerine bağlı olarak farklı yerlerinden bozulabilirler. Elektronik sigaraları düzenli ve doğru bir şekilde kullandığınızda herhangi bir sorun yaşamayacağınızı bilmeniz gerekir. Eğer elektronik sigaranızı doğru olarak kullanırsanız uzun seneler boyunca yeni bir sigara almanız gerekmez.

Elektronik Sigara Likit Sorunu

Elektronik sigaranız cihaza taktığınız sıvıyı buharlaştırmıyor ya da kabul etmiyorsa büyük ihtimalle ısıtıcı ile ilgili bir durum söz konusudur. Eğer elektronik sigaranızın ısıtıcısı bozulduysa bu kısmın değiştirilmesi gerekir. Aksi halde sıvı ısıtılamaz ve dolayısıyla da içinize çekmeniz üzere buhar oluşturulamaz. Elektronik sigara sıvılarının da boyları olduğunu unutmamanız gerekir. Bazı elektronik sigara modellerinin sıvıları kendilerine öz olduğu için her elektronik sigara sıvısı her sigaraya uygun değildir. Eğer bunun farkında değilseniz elektronik sigaranızın bozulmasına neden olabilirsiniz. Örnek verilecek olursa, bir elektronik sigaranın sıvıyı kullanılacak hale getirmek için sarf etiği belli bir enerji vardır. Eğer bu enerjinin daha altında enerji kullanan bir elektronik sigaraya normal bir sıvı takarsanız sigara çalışmaz ya da zarar görür. Dolayısıyla bu konuda dikkatli olmak gerekmektedir.

Elektronik Sigara Kırıldı, Ne Yapmalıyım?

Kullanmış olduğunuz elektronik sigara kırıldıysa yenisini almanız gerekecektir. Eğer sadece bir parçası kırıldıysa parça değişimi yapılabilir fakat sigaranızın ortadan ikiye ayrıldığı durumlar için herhangi bir tamir işlemi söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle elektronik sigaranızı bu gibi kazalardan korumalı, sakınmalısınız.

Elektronik Sigaradan Buhar Gelmiyor

Elektronik sigara nızı çalıştırıp içinize çektiğinizde buhar gelmiyorsa iki farklı konuda sıkıntı çıkmış olabilir. Bunlardan ilki ısıtıcı ile ilgilidir, eğer sigara sıvısında herhangi bir hareketlilik yoksa ısıtıcınız bozulmuştur, bu parçayı değiştirmeniz gerekir. Sıvıda hareketlilik var, ısıtıcı da çalışıyorsa tıkanıklık söz konusu olabilir. Bu tıkanıklığın gücüne göre işlem yapmanız gerekir. Buharın size ulaştığı yolu kapatan şey sert bir cisimse çıkarken sigaraya da zarar verebilir. Bu nedenle tıkanıklığı açmak için dikkatli olmak, imkân varsa bunun için servise gitmek gerekir. Aksi halde sigarada kalıcı zararla oluşabilir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 5284 kez okundu.

Yorumlar (7)

 • Smok alien cihazimin pili boş gözüküyor hemen kapanıyor tekrar açıp şarja koyunca gine ekran gidiyor kapanmış oluyo pildemi sorun cihazdamı

 • Sx q class mod um çalışmıyor. Ekranında bir sorun yok. Atomizere elektrik gitmiyor.

 • Merhaba smok alein kit atomizer in kit e giris yerindeki ufak aparat cikti ve yerine oturmuyor cihaz tamiri mumkun mu

 • İstick pico atomizer basem çıktı tamiri varmıdır?

 • Iyi gunler smok alien cihazim calismiyor icinde sanirim diyotlar yanik degisimi mumkun mu

 • Merhaba, smok al85 cihazımın ekranda bulunan tuşu basmamaya başladı. Ne yapmam gereklidir?

 • Admin

  İçerisindeki leyim telleri kopmuş olabilir.

 • Merhabalar joyetech ego aio d22xl model cihazımın camı kırıldı cihaz çalışıyor coildeki likit ile çalışıyor bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum ilginize şimdiden teşekkür edeim

 • Admin

  Merhaba cihazın camı satılmaktadır, satın alıp değiştirmeniz gerekmetedir d22 cam olarak google üzerinde aratınız

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer