Elektronik Sigara Sayesinde Sigarayı Bırakın

Elektronik sigara normal sigarayı bırakmak isteyip bırakamayanlar için çok kullanışlı bir alettir. Elektronik sigara sayesinde birçok kişi sigarayı bırakmıştır. Elektronik sigaranın çalışma prensibi duman yerine buhar çıkararak içen kişiye sigara hazzı yaşatmaktır. Elektronik sigara pili yardımıyla içinde bulunan likitten sürekli buhar oluşturmaktadır. E sigara kullanan kişilerde normal sigaraya olan istek azalmaktadır. Bu sayede de sigarayı bırakmaktadırlar. Ayrıca e sigara içerisinde kullanıcının ayarlayabileceği düzeyde nikotin bulunur. Bu nikotin düzeyini sürekli azaltarak bağımlılıktan kolayca kurtulabilirsiniz. Özellikle aşırı bağımlı kişiler yavaş yavaş bu düzeyleri azaltarak zamanla nikotin bağımlılığından kurtulabilirler. Elektronik sigara ile sigarayı bırakmak çok kolaydır. Elektronik sigaranın bir başka avantajı da içindeki likitte kullanıcının istediği aromayı tercih edebilmesidir. Çikolata aromalı, elma aromalı ya da vanilya aromalı gibi birçok farklı likit aromasından kullanıcı damak tadına uygun olanı seçebilir. Bu sayede de elektronik sigaradan daha fazla lezzet alabilirsiniz. Aromalı likitler sayesinde kullanıcı normal sigaraya elektronik sigarayı tercih edecektir. Likit seçerken kullanıcılar kaliteli likitleri tercih etmelidir. Bilindik markalara ait olan ürünler sizin sağlığınızı korumanız için daha iyi bir seçenek olacaktır. Ayrıca likit alırken alacağınız ürünün tamamen bitkisel olması da çok önemlidir. Bunu anlamak için de içeriği açık bir biçimde yazan likitleri tercih etmelisiniz. Ucuz diye kalitesiz likitler almak sağlığınızı riske atabilir.

Elektronik sigaranın normal sigaraya göre birçok avantajı vardır. Elektronik sigaranın bir avantajı içen kişiye duman yerine buhar vererek sağlığına çok daha az zarar vermesidir. Ayrıca elektronik sigarada normal sigarada mevcut olan 4000 civarı zararlı madde ve 80 civarı kanserojen madde bulunmaz. Bu maddeler içerisinde birçok zehir vardır. E sigara sayesinde tüm bu zararlı maddelerden korunabilirsiniz. Ayrıca e sigara sayesinde duman kül ya da is gibi normal sigara kalıntılarıyla da karşılaşmamış olursunuz. Elektronik sigarada eviniz ya da üzeriniz sigara dumanı yüzünden kötü kokmaz. Özellikle evinizi sinen kötü koku aynı evde yaşadığınız kişileri çok rahatsız edecektir. Bunlardan korunmak için de e sigarayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca elektronik sigara normal sigara gibi pasif içiciliğe de yol açmaz. Yani evinizde çocuğunuz ya da eşinize sigara içerek zarar vermemiş olursunuz. Özellikle çocuklar sigaradan çok kötü etkilenir. Ancak elektronik sigara duman vermediği için çevrenizdekilere de zarar vermez. Ayrıca elektronik sigara ağız kokusu ya da diş sararması gibi istenmeyen durumlara da yol açmaz. Elektronik sigara sayesinde üzerinizde kokmayacağı için rahatlıkla her ortama girebilirsiniz. Zaten elektronik sigarayı mekân sınırlaması olmadan her istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Elektronik sigara sayesinde başkalarını rahatsız etmeyeceğiniz gibi kendinize de fazla zarar vermeyeceksiniz. Sigarayı bıraktığınız zaman hızla değişiklikleri göreceksiniz. Kısa zaman içerisinde nefes almanız değişecektir. Kısa zamanda daha rahat nefes alacak ciğerlerinizi daha fazla ile doldurabileceksiniz. Ayrıca sigarayı bıraktığınız zaman koku duyunuzda normale dönecek her şeyin kokusunu daha rahat alabileceksiniz. Elektronik sigaranın bir başka avantajı da normal sigaranın yol açtığı kalp ve damar hastalıkları riskini azaltmasıdır. Elektronik sigara aksesuarlarıarasından tercih yaparken kaliteli ürünleri almaya özen göstermelisiniz. Örneğin kaliteli bir pil size daha iyi bir performans verecektir. Özellikle yüzde 20 doluluk oranı olan bir pilin performansı belirgin bir biçimde azalacaktır. Bu yüzden de pili zamanında şarj etmek önemlidir. Elektronik sigara bakımı da kolaydır. Elektronik sigarayı kullandıktan sonra üzerinde kalan likit artıklarını temizlemeniz ve eskiyen parçaları değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1644 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer