Elektronik Sigara Sağlığa Zararlımıdır?

Elektronik sigara son dönemlerde sigarayı bırakma konusunda yardımcı olduğu ve aynı zamanda sigaranın bir alternatifi olduğu için satışları oldukça arttı. Kullanıcıların çoğu sigara tiryakilerinden oluşuyor. Sigara tiryakilerinin ise söyledikleri sigara isteklerinin azaldığı yönünde. Elektronik sigara likit ile birlikte kullanılıyor. E-Likitler ise bir çok aromada olabiliyor. Aromalı likitler ise elektronik sigara kullanımını arttırıyor. Ancak bu kadar kullanılması ve sigarayı bıraktırdığı söylenilmesine rağmen hala daha elektronik sigara ile ilgili sağlığı hangi yönde etkilediğini bilmiyoruz.

Elektronik Sigara Çalışma Mantığı!

Öncelikle elektronik sigara sanıldığının aksine duman değil buhar çıkarır. Yani sigaradaki zararlı duman yerine buhar çıkaran bir buhar makinesidir. Elektronik sigara likit ile birlikte kullanılır. Elektronik sigaranın likitinin kullanımı ise pilin likiti ısıtmasıdır. Yani likit içinde bulunan aroma bazı işlemler sonucu kaynama noktası düşürülmüş bir sıvıdır. Böylelikle elektronik sigaranın haznesine yerleştirilen likit aroma, pillerin ısıtılması sayesinde buharlaşır. Yani bu yüzden sigaradaki gibi duman yerine buhar çıkarır. Çevreye zararı ise yok denecek kadar azdır. Kesinlikle çevreye zararı yok denmemesinin sebebi ise çok büyük kapsamda bir araştırmanın henüz yapılmamış olması. Ancak bilim adamlarının yaptıkları bir takım araştırmalar sayesinde elektronik sigaranın normal sigaranın aksine, karbon monoksit gibi zararlı atık gazları içermediği. Yani bu türdeki zararlı gazları içermemesi sizin sağlığınızı tehlikeye sokmadığı anlamına geliyor. Sigarayı bırakmak isteyenler içinde psikolojik olarak kullanılması mantıklı olan bir ürün. Çünkü sigaranın tiryakileri sigarayı içmekten çok elinde ya da dudaklarında tutarlar. Onların sigarayı sevmelerinin genel sebebi budur. Bağımlılıkları ellerinin ya da ağızlarının boş olmaması üzerinedir. Elektronik sigara ise onlara bu konuda yardımcı oluyor.
Mad Hatter Juice Box 3x10ml Elektronik Sigara Likiti

Elektronik sigara yapılan araştırmalar ve sigarayı bırakan sağlıklı insanlarla örneklendirilirse gerçekten sigara tiryakilerinin alması ve kullanması gereken alternatif bir ürün. Aynı zamanda hem sigarayı bırakabilir hem de elektronik sigara likit ürünleri ile birlikte sigarayı bırakmayı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Elektronik sigaranın sigarayı bıraktırma ve zararlı olmama gibi özelliklerinden sonra endişe etmeniz gereken tek şey kullanacağınız elektronik sigaranın likit ürünlerinin orijinal olup olmadığıdır.

Ek Resimler

Bu içerik 30.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1958 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer