Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara, basit çalışma mantığı ile önemli avantajlar sağlıyor.

Sigara bağımlılığının yaş ortalamasının da düşmesi ile birlikte büyük bir sorun haline gelmesi, bu tip bir çözümü de gerekli kılmıştı. Nihayet geliştirilen ve elektronik sigara adı verilen teknoloji, pil ile çalışan ve gerçek bir sigaraya göre daha fazla duman üreten bir elektronik cihazdır. Diğer adı ile e-sigara olarak nitelediğimiz cihaz, piyasada çeşitli marka ve modeller ile satışa sunulmaktadır. Pil, atomizer ve kartuş kısmından oluşan bu özel alet, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin yardımına koşuyor. Cihazın çalışma mantığına bakacak olursak, ucuna takılan pil, elektronik sigara içerisine dökülen likiti ısıtır. Ardından ise buharlaşır. Kartuş kısmı tam da bu likiti sağlayan bölümdür. Sistemin avantajı ise bu ısıtma ve buharlaşma sürecinin elektronik sigara sisteminde küçük bir alanda yapılmasıdır. Aslına bakacak olursak, biraz nargile mantığı ile de düşünülebilecek olan bir sistem söz konusudur.

Elektronik Sigara

Elektronik sigara, basit çalışma mantığı ile önemli avantajlar sağlıyor. Sağlığa zararlı kanserojen maddeler içermemesi en önemli avantajıdır. Üstelik çevreye de karbon monoksit gibi zararlı maddeler bırakmıyor. Dolayısıyla hem sigara içen kişiye hem de çevresindekilere, zararlı maddeler ulaştırmayan bir yapıdır. Sigara bırakma sürecinde etkili olması ise psikolojik olarak, gerçek sigaradaki hissi vererek, sigaraya olan düşkünlüğün ve alışkanlığın ortadan kaldırılması şeklinde görülür. Ateşli bir sistem olmaması ve köz gibi tehlikeler yaratmaması ise yine avantaj sayılabilecek olan özelliklerdendir.

Elektronik Sigara

Özellikle pasif içiciler için ideal olan elektronik sigara, alışkanlığı ortadan kaldırırken, çevrenize verdiğiniz zararı da ortadan kaldırıyor. Çünkü siz halk arasındaki tabiri ile dudak tiryakisi de olsanız, etrafınızdakilere sürekli zararlı duman ile zarar vermektesiniz. Bu durumu kökünden ortadan kaldırmak için ise elektronik sigara tercihi ile bir adım atabilirsiniz. Elektronik sigara, temel ve kısa tanımı ile sahip olduğu bu özellikler vasıtasıyla, size sigarayı bıraktırmayı amaçlayan, sağlık ve çevre dostu bir olanaktır. Yapacağınız araştırma ile siz de faydalarından emin olacağınız cihazı temin edebilir ve hayatınızda yeni bir döneme adım atabilirsiniz. Hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız, hayatınızın geri kalanı için hareket geçin.

Elektronik Sigara

Zamanınız su gibi gelip geçerken, zararı sadece kendinize olduğunu sandığınız sigara, hem çocuklarınız ve eşiniz gibi çevrenizdekileri son derece olumsuz etkiliyor, hem de sevdikleriniz ile geçirebileceğiniz günleri sizden çalıyor. Sağlığınıza olumsuz etkileri sebebi ile sevdiklerinizden çok daha erken ayrılmak istemezsiniz mutlaka. Bu yüzden, elektronik sigara gibi devrim niteliğinde olan bir imkânı değerlendirmeli ve bu alışkanlıktan kurtulmalısınız. Elektronik sigara sayesinde, hayatınızda yeni bir sayfa açabilir ve sigara içerek harcadığınız zamana pişmanlık ile bakabilirsiniz. Yeter ki siz kararınızı verin ve çeşitli marka ve modeller ile satışa sunulmuş olan elektronik sigara çeşitlerinden birini seçerek, harekete geçin. Gerisi sandığınızdan çok daha kolay bir şekilde gelecektir.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 3133 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer