Elektronik Sigara Nedir, Ne Amaçla Kullanılır?

Elektronik Sigara Nedir, Ne Amaçla Kullanılır?

Adını sık duymaya başladığımız elektronik sigara normal sigarayı bırakmak için geliştirilen ve normal sigaraya göre zararının daha az olduğu düşünülen bir üründür. Bu cihaz ortaya çıktığından beri çok sayıda tartışmalarda olmuştur. Bun cihazının satışının yapılması birçok işletmelerin gelirlerini etkileyebileceği düşünüldüğü için satışının yasaklanması için birçok yer hem fikirlerdir.

Sağlık açısından değerlendirildiğinde dikkatli kullanımı ile normal sigaraya göre çok daha avantajlı olabilir.

Fakat herkes aynı iradeye sahip olamayacağı için bu konuda da daha ileri araştırmalar yapılarak bu cihazı daha sorunsuz olarak kullanılması için çalışmalar yapılması daha doğru olabilir. Piyasada e-sigara olarak satışı yapılan bu cihazların doğru kullanımı ile sigarayı bırakmaya yardımcı olunabilir.

Örneğin en çok tartışma konusu olan konulardan biri sağlığa oldukça zararı olduğu düşünülen nikotin maddesinin alımıdır.Bu cihazların temel olarak yapılış kısımlarında nikotin maddesinin miktarını ayarlayabilmek için belli bir ölçünün olmamasıdır. Bu konuda daha sistemli çalışma yapılırsa bu tartışmanın önüne geçilebilir.

Hiç Nikotin Kullanmayabilirsiniz

Hiç nikotin kullanmayarak normal sigaralarda sağlayamadığınız avantajı bu sigaralarda sağlayabilirsiniz.

Normal sigara kullanırken ister istemez nikotin maddesini ciğerlerinize çekersiniz.

Normal sigaraya göre bu açıdan avantajlı olan elektronik sigara likit kullanımında nikotin maddesini isterseniz hiç almayabilir ve vücuda tahrip edici bu maddeden kurtulabilirsiniz.

Temel amaç normal sigaranın zararlarından kurtulmak ve sigarayı bırakmak olarak kullanılmasıyla birçok kişi belki de nikotin maddesini almayı düşünmeyecektir.

Bu açıdan değerlendirildiğinde bu cihaz faydalı olabilir. Fakat dediğimiz gibi bunun için herkes aynı iradede olamayabilir ve nikotinden keyif alanlar bu cihazda kontrolsüz nikotin alabilir. Bu konuyu da göz ardı etmemek gerekir.

Özendirici Olmamalıdır

Temel niyet olarak sigarayı bırakmak ve bağımlılığı azaltmak ve ya tamamen kurtulmak adına e- sigara satışı fayda sağlasa da bu yetişkinlere özel yapıldığı takdirde faydaları olabilir.

Gençler ve çocuklar da düşünülerek bu konuda önlem alınmalıdır.

Özellikle yeni yetişmekte olan gençlerde özenti çok olabileceği için ve bu cihazı aldıkları takdirde kontrolsüz kullanım yapabilecekleri için kesinlikle yetişkinler dışında satışı yasaklanmalıdır.

Tamamen yetişkinlerdeki sigara bağımlılığının önüne geçmek amacıyla satıldığı takdirde normal sigara bağımlılığından kurtulmak için fayda sağlayabilir dikkatli kullanımıyla. Bunun dışında farklı amaçlar için satışı yapılmaması gerekir. Güvenle web sitemize üzerinden www.dekang.com.tr den satın alabilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1764 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer