Elektronik Sigara Neden Tercih Ediliyor?

Sigaranın Sağlığımızın En büyük Düşmanı olduğunu hemen hemen herkes bilir. Sigara kullanımı tüm dünyada birçok kişinin ölümüne yol açmakta. Dünya sağlık örgütü sigaraya karşı savaş açmış durumda. Sigara ile mücadelede uygulanan yöntemlerden biri de elektronik sigara kullanılması. Elektronik sigara likit ile birlikte kullanılan bu cihaz  Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onay almıştır.

Elektronik Sigaraların Normal Sigaradan Farkı Nedir?

Elektronik sigaraların normal sigara ve tütün ürünlerinden farklı olmasının nedeni, cihazın kullanan kişiye duman değil buhar sağlamasıdır. Oluşan buhar, cihaz tarafından bir çeşit saf su, nikotin ve aromadan meydana gelen likit sıvılardır. Elektronik sigaradan çıkan buhar yoğun olduğu için ilk bakıldığında ürkütebilir. Fakat bu durum düşünüldüğü gibi korkutucu değildir. Dışarı çıkan buharın kokusu aromasına göre değişmektedir. Bu kokular etrafta bulunan insanlar için rahatsızlık vermez aksine çok hoş kokulardır. Bilhassa astım hastası veya kokulardan etkilenen hassas kimseler yanlarında elektronik sigara içildiğinde olumsuz etkilenmezler. Ancak yine de kalabalık yerlerde yüksek buhar ayarında içilmesi pek önerilmemektedir.

Elektronik sigaralarda kullanılan elektronik sigara likit çeşitli meyve aromalarından yapılmaktadır. Tercihe göre nikotinli ya da nikotinsiz olarak içilebilmektedir.

Elektronik sigaralarda normal sigaraların içinde yer alan zararlı maddeler bulunmaz. Tamamen zararsız denemez fakat sağlık yönünden normal sigaradan daha korumalıdır.

Elektronik sigaranın pratiklik açısından faydaları da bulunuyor elbette. Örneğin kül tablası kullanmak ve temizlemek zorunda kalmayacaksınız. Aynı zamanda izmarit çöplüğünden de kurtulacaksınız. Bu sayede hem evinize hem de doğaya zarar verilmemiş olacaktır.

Likit sıvı kullanılan elektronik sigaraların farklı bir yönü daha vardır. Bilindiği üzere normal sigara kullananların sık sık sigara değişikliği yapmaları sakıncalıdır. Oysa Elektronik Sigara kullanırken farklı aromaları deneyebilirsiniz. Zaten elektronik sigara likitinin ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir.

Elektronik Sigaranın Bedene Vereceği Zarar Normal Sigaraya Göre Minimumdur

E-Sigara içtiğinizde güç sarf ettiğiniz durumlarda normal sigaradaki gibi nefes nefese kalmazsınız. Ciğerlerinizde tıkanma hissi en aza inecektir.

Elektronik Sigara Normal Sigaraya Göre Daha Ekonomiktir

Elektronik sigaraların iki tane değişen kısmı bulunur. Likit bunlardan bir tanesidir. Diğeri ise atomizerdir. Bu parçaların içilme sıklığına göre yaklaşık olarak 10 günde bir veya 2 haftada bir şeklinde değiştirilmesi gerekir. Bunların maliyetleri de normal sigaradan daha ucuza gelmektedir.

Ek Resimler

Bu içerik 01.04.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2305 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer