Elektronik Sigara Nasıl Çalışır ?

Sigara bırakılması çok zor olan alışkanlıklardan bir tanesidir. Üstelik sigara içerisinde bulunan maddelerden dolayı insan vücuduna oldukça zararlıdır. Bu nedenle birçok insan sigarayı bırakmak istemektedir. Ancak sigarayı bırakmak hiçte kolay değildir. Bunun nedeni ise sigara içerisindeki nikotin maddesinden dolayıdır. Bu nedenden dolayı sigarayı bırakmak oldukça zordur. Ancak sigarayı bırakmada alternatif olarak elektronik sigara uzmanlar tarafından önerilmektedir.  Elektronik sigara içerisinde sigarada bulunan bütün maddeleri bulundurmaktadır. Ancak sigaraya göre bu maddeler daha az oranda bulunmaktadır. Bu sayede insanlara verdiği zarar en aza indirilmektedir. Ayrıca elektronik sigara diğer paket sigaraya oranla daha karlı olmaktadır. Çünkü elektronik sigara sadece bir kez alınır ve sadece sıvısı değiştirilerek rahatlıkla yıllarca kullanılabilmektedir. Paket sigara ise sürekli olarak alınmaktadır. Üstelik paket sigaranın en ucuz olanı 7-8 lira gibi oldukça yüksek meblağlardadır. Bu durum ise sigara kullanan insanların maddi durumunu oldukça fazla zora sokmaktadır. Bütün bu durumlar göz önüne alınınca elektronik sigarayı kullanmak oldukça mantıklıdır. Hem sağlık hem de maddi açıdan birçok karı olan elektronik sigarayı birçok uzman desteklemekte ve kullanılmasını teşvik etmektedir.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Paketlerde satılan sigarayı içenlerin ve bu sigarayı bırakmaya çalışanların çok fazla tercih ettiği ve rağbet ettiği bir cihazdır. Büyük bir cihaz olmaması nedeniyle insanların ceplerine rahatlıkla sığabilir ve taşıma açısından hiçbir problem oluşturmaz. Sigara içen herkes elektronik sigarayı kullanarak hiçbir problem ve sıkıntı yaşamadan rahatlıkla sigarayı bırakabilir. Üstelik elektronik sigara çok yüksek fiyatlarda satılan bir cihaz değildir. Elektronik sigara satın almak için dudak uçuklatan fiyatlar gerekmemektedir. Günde bir paket sigara içtiğinizi varsayarsanız, yarım aylık sigara masrafınıza çok iyi bir elektronik sigara alabilirsiniz. Elektronik sigarayı satın aldıktan sonra düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Eğer düzenli olarak bu sigarayı içmezseniz normal yaşantınıza geri dönmek mecburiyetinde kalırsınız ve elektronik sigaranın faydasını çok fazla göremezsiniz. Cihazın çalışma şekli ve mantığı da oldukça basit ve kolaydır. Elektronik sigara ile sigara içtiğinizde havayı içinize çektikten sonra sıvı yanar ve bu sayede buhar ortaya çıkar. Bu sayede aynen sigara içiyor hissini alırsınız ve daha az zehirlenirsiniz. Üstelik bilindiği üzere yeni kanun düzenlemeleri gereğince normal sigaraları kapalı alanlarda içmek yasaktır. Oysaki elektronik sigara kullanıcıların istedikleri her yerde rahatlıkla içilebilmektedir. Çünkü elektronik sigara diğer normal sigara gibi çevredeki insanları rahatsız edecek bir koku oluşturmaz.

Paket Sigaranın Fiyat ve Sağlığa Zararı

Sigara insanlık tarihinde en çok can alan ve en çok bağımlılık yapan madde olması nedeniyle oldukça tehlikelidir. Sigaranın yapımının çok kolay olması da bu denli yaygın olmasının bir nedenidir. Doğada bitki halinde toplanan tütün bir takım işlemler sonrasında içime hazır hale getirilir. Bu tütün içerisinde bulunan nikotin maddesi ise oldukça fazla bağımlılık yapmaktadır. Kullanıcılar bu nedenle bırakmakta çok fazla zorlanırlar. Sigaraya başlarken içmek oldukça zordur çünkü içerisinde çok fazla madde vardır ve buda insanları rahatsız eder ancak kısa süreli zevkler verdiği için tercih edilmektedir. Bütün bu nedenler doğrultusunda ise insanlar sigaraya başlamış olurlar. Eğer sizler sigara kullanıcılarından biriyseniz hemen bırakmayı düşünmelisiniz. Çünkü sigara içiyor olmanın hiçbir mantıklı ve tutarlı açıklaması yoktur üstelik sağlığa ve insanların maddi durumlarına oldukça ciddi zararlar vermektedir. Bu nedenle sigaradan kurtulmak ve sigara içmemek gerekir eğer biran da bırakamıyorsanız elektronik sigara içmeniz sağlığınız açısından mantıklıdır.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1679 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer