Elektronik Sigara Likiti Nedir?

Birçok sağlık sorununa ve kansere neden olan sigara, günümüzde yerini yavaş yavaş elektronik sigaraya bırakmaktadır. Çok önceleri piyasada olan fakat halk arasında çok bilinmeyen ve doktorlar tarafından da hastalarına hakkında çok bilgi sahibi olunmadığından önerilemeyen elektronik sigara tüketici sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Elektronik sigara kullanımı yaygınlaşmadan önce yalnızca yurt dışında ki sitelerden almak mümkünken günümüzde Türkiye'de elektronik sigaraya ulaşmak mümkündür. Hatta sitemizden de elektronik sigarayı temin edebilirsiniz. Elektronik sigaranın zamanla tüketici sayısının artmasının sebebi, sigaranın sebep olduğu sağlık sorunları ile boğuşan insan sayısının gün geçtikçe daha da artmasıdır. Sigara kullanımının artması ile günümüzde akciğer kanserine yakalan insan sayısı, eskiye oranla iki kat daha artmıştır. Yalnızca sigara kullanarak sağlık sorunları ile karşılaşmaz bireyler, tütün ve nargile içerek de zarar görmeleri mümkündür.

Elektronik Sigara Likiti Kullanılması Gerekir Mi?

Sigaranın, Tütünün ve Nargilenin insanda meydana getirdiği sağlık sorunlarından kurtulmak isteyen sigara bağımlıları zamanla uzmanlardan yardım almaya başlamışlardır. Önceleri uzmanlar tarafından sigara bıraktırmaya yönelik ilaçlar ve nikotin içeren sakızlar önerilirken, belirli bir zaman sonra özellikle günümüz de elektronik sigara önerilmeye başlanmıştır. Sigaranın kişide meydana getirdiği bazı sağlık sorunları nedeniyle doktora başvuran bireyler, bu sağlık sorunlarının sebebinin sigara kullanmak olduğunu öğrendiklerin de bazen sigarayı bırakmamayı tercih etmektedirler. Bırakmamayı tercih etmek değil de aslında, bırakacak iradeye sahip olamamak ta denilebilir. Bu tarz yaklaşımlara sahip olan sigara kullanıcılarına da doktorlar elektronik sigarayı önermektedir. Sigarayı bırakmaları için değil, bırakmıyorlarsa bile paket sigaranın neden olduğu sağlık sorunlarından korunmaları için elektronik sigarayı önermektedirler.

Bazı insanlar elektronik sigara kullanmaya çok çabuk alışabiliyorken bazı insanların elektronik sigaraya alışmaları o kadar kolay olamamaktadır. Bunun sebebi, sigaranın verdiği hazzı elektronik sigaradan alamamalarıdır. Bu gibi sorunlarla karşılaşacağını önceden tahmin eden elektronik sigara üreticileri, bu sorunları ortadan kaldırmak için alternatif çözümler de üretmişlerdir. Şeklinden tadına, hatta ilk başlarda elektronik sigaraya adapte olamayacak sigara kullanıcıları için kullanılacak yöntemlere kadar düşünülmüştür. Bazı sigara kullanıcıları sigaranın tadı kadar sigaranın şekline de bağımlıdırlar. Bu tarz sigara kullanıcıları düşünülmüştür ve onların sigaraya daha kolay adapte olabilmeleri için yöntem geliştirilmiştir. Sigara kullanıcılarının sanki paket sigara içiyormuş gibi bir havaya bürünmeleri için elektronik sigaranın şekil tıpkı normal bir sigara gibi tasarlanmıştır. Böylece bireyler şekli ile de tam olarak benzemese de yine de sigarayı andıran elektronik sigaraya adapte olabilmişlerdir. Çok yoğun bir şekilde elektronik sigara tüketen bireylerde düşünülmüştür. Bu tarz bireylerin elektronik sigaraya alışma süreleri diğer sigara kullanıcılarına göre biraz daha uzundur. Hatta bazen hiç alışamazlar. Bu tarz sorunları tamamen ortadan kaldırmak için nikotin tedavisi geliştirilmiştir. Bireylerin elektronik sigaraya alışabilmeleri için belirli bir süre nikotin kullanırlar. Elektronik sigaraya alıştıkları anda nikotin kullanımı bıraktırılır. Tabii ki bu elektronik sigarayı kullanma amacına göre değişiklik göstermektedir. Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanan bireyler için nikotin tedavisi sonuç verdiği an nikotin kullanımı bırakılır. Fakat paket sigara yerine elektronik sigara kullanacak birey, nikotin kullanımına devam edebilir. Elektronik sigara likit, paket sigaralarda ve nargileler de bulunan aromalı tadı vermek için düşünülmüş bir yöntemdir. Bu likit sayesinde bireyler tıpkı normal sigara içiyormuş havasına bürünürler ve elektronik sigaraya daha kolay adapte olurlar. Elektronik sigara içinde likit kullanmak gerekir. Aksi taktirde ilerleyen zamanlar da elektronik sigaranız bozulabilir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1778 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer