Elektronik Sigara Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigara insanlarda uzun kullanımlar sonucunda belli başlı sağlık sorunları meydana getirmektedir. Sigara kullanımı sonucunda insanlarda hem maddi hem de manevi açıdan kayıplar meydana gelmektedir. Sigara kullanan bireyler sigaranın sebep olduğu maddi sorunları hemen anlayamazlar. Sigaraya düzenli olarak harcama yapıldığı için bireyler sigara için yaptıkları harcamaları günlük olarak hesaplanırsa uğradıkları kayıpları fark edemeyeceklerdir. Bu nedenle bireylerin sigaraya yaptıkları harcamalar haftalık ve aylık olarak hesaplandığında fark edilecektir ki sigara kullanımı sonucunda insanlar büyük maddi kayıplara uğramaktadırlar. Sigara kullanan bireyler yalnızca kendilerine değil aynı ortamda bulundukları insanlara da zararlar vermektedirler. Sigara içilen ortamda bulunan bireyler pasif içici olarak adlandırmaktalar ve bunlar sigara dumanından içen bireylere oranla iki kat daha fazla etkilenmektedirler. Bu nedenle insanların kendileri için olmasa bile yakınları için sigaradan uzaklaşmaları gerekmektedir. Sigara kullanan bireyler hem kendilerine hem de çevrelerinde bulunan insanlara ciddi zararlar vermektedirler. Bu gibi sorunların artık son bulması için ülkemizde insanlar tarafından Joyetech elektronik sigara  kullanılmaktadır.  elektronik sigara bir anda ülkemizde büyük bir tüketici kitlesine sahip olmuştur. Uzun yıllar yurt dışında satılan ve kullanan her insan tarafından olumlu yorumlar alan elektronik sigara belirli bir dönem sonunda ülkemizde ki insanlar tarafından da fark edilmiştir. Elektronik sigarayı kullanmaya başlayan insanlar belirli bir zaman sonra ürünü yakınlarına da önermeye başlamışlar ve böylelikle çok kısa bir süre içinde elektronik sigara büyük bir tüketici kitlesine sahip olmuştur.

Elektronik Sigara Kullanırken

Sigaranın içinde binlerce sağlığı olumsuz yönde etkileyen madde bulunmaktadır. Elektronik sigaranın içinde ise paket sigaranın içinde bulunan binlerce maddeden yalnızca biri bulunmaktadır. Nikotin maddesinin elektronik sigarada kullanılmasının sebebi tamamen insanların faydasına yöneliktir. Uzun süre sigara kullanan bireylerin bir anda elektronik sigaraya alışmaları nadir bir olasılıktır. Bu durumu bilen üreticiler, tüketiciler için elektronik sigara sıvıları içinde nikotin içeren sıvı da üretmişlerdir. Nikotin içeren likit sayesin de bireyler ortalama en geç  bir ay içinde elektronik sigaraya adapte olmaktadırlar. Bu süreç sonunda bireylerin nikotin içeren likit kullanmaları ürünü kullanma amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Eğer birey elektronik sigarayı sigara bağımlılığından kurtulmak için kullanıyorsa nikotin içeren likit kullanımına ürüne alıştığı an son vermesi gerekmektedir. Fakat birey elektronik sigarayı paket sigara yerine kullanıyorsa o zaman nikotin içeren likit kullanımına devam edebilir.

Elektronik sigara paket sigara gibi kullanan bireylere ve bireylerin çevresinde ki insanlara zarar vermemektedir. Elektronik sigara kullanan bireyler hiçbir sağlık problemi yaşamayacaklardır. Ayrıca paket sigaranın sebep olduğu maddi yükümlülükte elektronik sigara ile son bulmaktadır. Bireyler elektronik sigara ile hem kısa süre içinde sigarayı bırakacaklar hem sağlık sorunu ile karşılaşmadan sigara kullanmaya devam edecekler hem de hiçbir maddi yükümlülük ile karşılaşmayacaklardır. Elektronik sigara kullanırken iki tane dikkat edilmesi gereken kural bulunmaktadır. Öncelikle birey ne olursa olsun elektronik sigarayı kullanma amacını kesinlikle unutmamalıdır. Birey örneğin elektronik sigarayı paket sigarayı bırakmak için kullanıyorsa bu amacı kesinlikle unutmamalıdır. Aksi takdirde elektronik sigaraya bağımlı hale gelir ve amacından sapmış olur. Ayrıca elektronik sigara kullanılırken mutlaka likit kullanılmalıdır. Eğer ürünün bozulmasını veya eski işlevini yitirmesini istemiyorsanız mutlaka likit kullanmanız gerekmektedir. Bu iki kurala uyulduğu takdirde insanlar memnun bir şekilde Joyetech elektronik sigarayı kullanabileceklerdir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2146 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer