Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında Bilgi


Elektronik sigara satın alan bazı kişiler, bu ürünü olmaması gibi montaj edip çalıştırdıkları için elektronik sigaralarda bazı sorunlar meydana gelebiliyor. Bu nedenle, bu yazımızda hem elektronik sigaranın kullanımına ait detayları hem de e sigara hakkında bilinmesi gereken şeyleri söyleyeceğiz.

  • Elektronik sigaralar elinize asla tek parça halinde gelmez, kutusu açılmış bu ürünleri kabul etmemeniz gerekiyor. Elinize ulaşan paketten elektronik sigaranın parçaları çıkıyor. Bu parçaları göz kararıyla bile birleştirebilirsiniz. Çünkü 4 ya da beş parça çıkıyor. Eğer montaj hakkında bilginiz yoksa modele göre internetten yardım alabilir ya da elektronik sigara kutusunun içinden çıkan montaj şekline bakarak o şekilde bir montaj yapabilirsiniz.
  • Elektronik sigaraların elinize sağlam olarak ulaşır. Fakat ilk denemede birçok kişi e sigaranın bozuk olduğunu düşünerek bu ürünü iade ediyor. Bunun nedeni elektronik sigara bataryalarının az bir şarjla size gönderilmesidir. Bildiğiniz gibi elektronik sigaralar batarya ile çalışıyor ve bu bataryalar da şarj oluyor. Eğer batarya tam şarjlı olarak satışa hazır hale getirilirse tehlikeli olabilir. Bu nedenle sadece az bir şarjla bataryanız kutuya koyuluyor.
  • Elektronik sigaranızı montaj ettikten sonra çalıştırıp beklemeniz gerekiyor. Bazen bataryanın durumu ya da cihaz ısısına bağlı olarak ilk çekişte buhar gelmeyebilir. Bu durumda elektronik sigaranın bozulduğunu ya da yanlış bir şekilde çalıştığını düşünmemeniz gerekiyor. Çünkü bu oldukça normal bir durumdur. Elektronik sigaranızı çalıştırdıktan kısa süre sonra bu sigaranın çalışmaya başladığını görürsünüz. Tam ısınan cihaz ağız kısmından buharı içinize çekmeniz sonucunda size buhar verir.
  • Elektronik sigaraların bataryaları genel olarak uzun bir süre dayanır. Fakat e sigaranızı içtikten sonra kapatmanız ve dikkatli olarak kullanmanız gerekiyor. Aksi halde cihazınız aşırı derecede ısınabilir, bu ısınma sonucu da elektronik sigaranızın zarar görme ihtimali ortaya çıkıyor. Bu ihtimali yok etmek adına elektronik sigaranızı kullandıktan sonra zamanında kapatmayı ihmal etmemeniz gerekiyor.
  • E sigaraların sıvı hazneleri genel olarak ön kısımda yer alıyor. Ön kısımda yer alan bu hazneler nedeniyle bazen sıvı sızmaları meydana gelebilir. Bunun için montaj esnasında hata yapmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Aynı zamanda elektronik sigarayı taşırken de dikkatli olmanız gerekiyor. Örneğin elektronik sigaranızı masanın üstüne koyacaksanız yan yatık bir şekilde koymamanız gerekiyor. Elektronik sigaranızın sıvı kısmının üst tarafta kalması gerekiyor. Ancak bu sayede sıvı sızmalarına karşı önleminizi almış olursunuz.
  • Bildiğiniz gibi belli bir kullanım sonucunda elektronik sigaranızın içerisinde yer alan sıvı tükenecektir. Sıvı tükendikten sonra da elektronik sigaranızı kullanabilmek için yeni bir sıvı satın almanız gerekiyor. Birçok internet sitesinde elektronik sigara sıvıları satılıyor, bu sayede yeni bir sıvı almanız zor olmaz. Fakat yanlış elektronik sigara sıvılarını almamak için de gayret etmeniz gerekiyor. Aksi halde sigaranızı bozabilirsiniz.
  • Ciddi anlamda sigara bağımlıları için ilk başta likit tedavisi gerekebilir. Bu likit tedavisini alan kişilerin biraz özel likitleri kullandıktan sonra normal likide geçiş yapmaları gerekiyor. Aksi halde kişiler boşuna elektronik sigara kullanmış olurlar.

Yukarıda sayılan tüm maddeleri okuyup anladıysanız artık sizler de elektronik sigara kullanmaya başlayabilirsiniz. E sigara kullanarak sigarayı bırakabilir, böylece hayatınızı düzene sokabilirsiniz. Dikkatli olan kişiler bu konuda herhangi bir problem yaşamazlar. Bu nedenle elektronik sigara kullanırken her ihtimale karşı dikkatli olmak gerekiyor. Ürünü yanlış bir şekilde kullanarak belki de kendinize daha fazla zarar verebilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1788 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer