Elektronik Sigara Kanserden Koruyor

Sigara kullanan kişileri sakinleştirdiği ve onlara sigarayı bıraktırdığı için tercih edilen elektronik sigaralar, insanları aynı zamanda kanserden koruyor. Çünkü sigara içen kişilerden her üçte biri kanser riskine yakalanma ihtimali ile karşı karşıya. Bunun yanı sıra bilindik kanser türlerinin de üçte birini sigara oluşturuyor, yani her 3 kanserliden biri sigara nedeniyle kanser olmuş durumda. Bu nedenle kullanımı yaygınlaşan ve daha da artması gereken elektronik sigara kullanımı, artık doktorlar ve sağlıkçılar tarafından tavsiye ediliyor. Elektronik sigara kullanmakta olan kişilerin çoğu, sigara içmedikleri ve sigaranın içinde yer alan zararlı maddeleri vücutlarına almadıkları için sağlıklı bir şekilde yaşayabiliyorlar. Elektronik sigara satın almak için uğraşmanıza, mağazaları dolaşmanıza da gerek yok. İnternet üzerinden tek tıkla siparişinizi tamamlayarak sigaranızı satın alabilirsiniz.

Elektronik Sigara Neden Bu Kadar Tavsiye Ediliyor?

Sizlerin de iyi bildiği gibi, sigaralar birçok insanın hayatını mahvediyor. Bu kişiler sigara içmeyi bırakmadıkları müddet, sigaranın zararlarından soyutlanamıyorlar. Oysa elektronik sigara yardımıyla sigarayı bırakmaya çalışan kişiler bu isteklerini yerine hemen getirirken pek zorlanmıyorlar. Elektronik sigaranın neden bu kadar tavsiye edildiğini anlamak için, bu ürünü kimlerin tavsiye ettiğine bakmak gerekiyor. Buna bakıldığında elektronik sigaraların, e sigara kullanıcıları, doktorlar ve sağlıkçılar tarafından tavsiye edildiği görülüyor. Bazı sigara bağımlıları doktorların sigarayı bıraktırma yöntemlerine olumlu tepki vermiyorlar. Daha doğrusu bu kişiler sigarayı bırakamıyorlar. Kişilerin sigarayı bırakamaması da doktorların onlara alternatif bir sigarayı bırakma yöntemi sunmasını gerekli kılıyor. Bu durumda araştırmalara göre zararı görülmeyen elektronik sigaralar doktorlar tarafından tavsiye ediliyor. Elbette ki doktorların bu tavsiyesi yanlış anlaşılmamalı, burada alın size elektronik sigara, haydi kullanın denilmiyor. Eğer sigara bağımlısı iseniz ve sigarayı bırakma konusunda ısrar ediyorsanız elektronik sigara kullanın deniliyor. Yani elektronik sigaraların size tavsiye edilme nedeni, bu sigaralarla kısa sürede sigarayı bırakacak olmanızdır. Elektronik sigaraları, e sigara kullanıcılarının tavsiye etmesi ise memnuniyet ile açıklanabilir. Elektronik sigara kullanarak bundan memnun kalan kişiler, diğer insanların da elektronik sigara kullanarak sigarayı bırakmalarını istiyor. Bu durumda e sigara kullanıcılarının tavsiyesine uyan kişiler sigaranın zararlarından soyutlanmaya başlıyorlar.

Elektronik Sigara Hakkında Söylenenler Gerçek mi?

İnsan psikolojisi, yapamayacağı şeylerin gerçekliğini reddetmeye daha yakındır. Sigarayı bırakmaya korkan ya da sigarayı bırakamayacağını söyleyen kişilere göre elektronik sigaralar hakkında söylenenlerin tamamı uydurmadır. Oysa doktorların tavsiye ettiği bu ürün sayesinde her sene binlerce insan tekrar hayata dönüyor. Zaten herhangi bir zararı bulunmayan elektronik sigaraları kullanmak sizlere bir şey kaybettirmiyor, sadece sigaradan kopmanızı ve uzaklaşmanızı sağlamak istiyor. Elektronik sigaralar yardımıyla sigarayı bırakan kişilerin sayısının çok olması bunu ispat etmiyor mu? Eğer hala elektronik sigara satın alma konusunda kararsızsanız e sigara kullanan kişilerle sohbet edebilirsiniz.

E Sigara ile Yaşam Yeniden Başlar

Yaşamak, sağlıklı olduğunuz süre boyunca geçerliliğini koruyan bir eylemdir. Eğer sağlığınızı kaybederseniz yaşam sizin için bir eziyet haline gelebilir, bu durumda hayatınız size zevk vermez. Acı çektirir. Gençlik her zaman kalıcı değildir, bu nedenle vücudunuza iyi bakmanız ve ona iyi davranmanız gerekir. Eğer sizler vücudunuza iyi bakmayı reddederseniz o da yaşandığınızda size bakmaz. Yolda yürümekte bile zorlanabilirsiniz, bu nedenle sigara gibi zararlı bir ürünü bırakmak için fazla düşünmemeniz gerekiyor. Aksi halde az önce belirttiğimiz gibi yaşlılık döneminizi acı çekerek ve isyan ederek geçirebilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1649 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer