Elektronik Sigara İle Sigarayı Bırakmak Mümkün

Birçok sağlık sorununa sebep olan sigara gün geçtikçe daha çok insan tarafından kullanılmaktadır. Üstelik sigaranın insan sağlığına olan zararları bilindiği halde, insanlarımız sigara kullanmaya devam etmektedir. Zamanla da insanlar sigaraya olan bağımlılıkları sebebi ile sağlıklarından olmaktadırlar. Önceleri hastalıkların, kanserlerin belirli yaş oranları varken şuan her an herkes büyük küçük bir sağlık problemi ile karşılaşabilir kanser olabilir bunun en büyük sebebi sigara kullanımıdır. Kanser olma oranlarında oldukça büyük artışlar söz konusudur günümüzde yılda yaklaşık ülkemizde 110 bine yakın insan vefat etmektedir. Dünyada ise bu sayısı milyonlara çıkmaktadır. 7 milyona yakın insan sigara kullanımı ile hayatını kaybetmektedir. Milyonlarca insanın ölümüne sebep olan sigara için birçok çözüm üretilmiştir. Hatta insanları sigaradan uzaklaştırmak için karikatürler, kamu spotu olan reklamlar devreye girmiştir. Sırf insanlar sağlıklarının değerini bilsin canlarından ve sevdiklerinden olmasınlar diye. Yalnızca sigara kullanan insanlar değil sigara kullanan insanlar ile aynı ortamda bulunan pasif içici olarak adlandırılan insanlar da normal sigara kullanan insanlara oranla 2 kat daha fazla zehirlenmektedirler. Sigara kullanan insanlar sırf bu yüzden bile sigarayı bırakabilirler. Çünkü kendi sağlıklarını yok etmekle kalmayıp, aynı zamanda sevdiklerinin hatta tanımadıkları insanların canlarından olmasına neden olabilirler. Bu gibi olaylar artık herkes tarafından bilinmektedir. Bilgisizce değil bilinçli bir şekilde sigara içmektedir insanlar. Ne kadar anlamsız gelse de insanların çoğu inatla sigara içmeye devam etmektedir.

Elektronik Sigara İle Ne Kadar Sürede Sigarayı Bırakabilirim?

Sigaranın sebep olduğu sağlık sorunlarını anlayan, hatta sigaranın yalnızca sigarayı kullanan bireye değil aynı ortamda bulunduğu insanlara da zarar verdiğini öğrenen duyarlı insanlar sigarayı bırakmaya karar vermektedir. Fakat sigarayı bırakmak istiyorum demekle de kolaylıkla sigara bırakılamamaktadır. Tek başına sigarayı zaten çoğu insan bırakamamaktadır. İnsanın iradesine sahip çıkması çok kolay değildir. Hatta çoğu insan bir gün dayanabilir sigara içmeden. Bu gibi sorunlar ile baş edemeyen fakat sigarayı da tamamen bırakmak isteyen insanlar doktorlara başvurmaktadırlar. Doktorlar eskiden başka yöntemler önerirken günümüzde, adını fazlaca duymaya başladığımız e-sigarayı hastalarına önermektedir. Doktorların bile e-sigarayı önermesinde ki sebep yeterince araştırmalarıdır e-sigarayı. İnsan sağlığını tehdit etmeyen e-sigara normal sigaralara ödenen harcamaları da oldukça en aza indirmektedir. Hem insanların bütçesine faydalı hem de insanların sağlığına faydalı olan e-sigarayı, sitemizden temin edebilirsiniz. Çok uzun yıllar önce üretilmesine rağmen ilk yıllarda yalnızca üretildiği yerden getirtebiliyordu insanlar. Ama zamanla uzmanlar tarafından da araştırılıp önerilmesi ile ülkemizde de bulmak mümkündür.

E-sigarayı her kesimden insan rahatlıkla kullanabilmektedir. Ayrıca e-sigara üretilirken insanların faydası oldukça düşünülmüştür. Sigara kullanıcılarının e-sigarada yabancılık çekmemesi için bütün yöntemler düşünülmüştür. İlk olarak bazı sigara bağımlıları tarafından e-sigara kolaylıkla kabul edilmemektedir. Bu durum için e-sigara likit nikotinli kullanılmaktadır. Böylece kısa bir sürede en geç 1 ay içinde sigara bağımlısı e-sigaraya alışmaktadır. E-sigaraya alışan birey nikotin içeren e-sigara likit kullanmayı bırakmaktadır. Şekli konusunda da özenle çalışan üreticiler, bireylerin tıpkı sigara içiyormuş gibi hissetmelerini sağlamak için e-sigaranın şeklini normal sigaraya yakın tasarlamışlardır. Böylelikle bireyler e-sigarayı daha kolay bir şekilde benimsemişlerdir. Şeklinde özenli bir şekilde çalışan firma e-sigaranın tadını da unutmamıştır. Normal sigarada bulunan aromalar gibi aromalar içeren sigara likit üretmişlerdir. Böylelikle bireyler her yönüyle e-sigaraya kısa bir süre içinde alışmaktadırlar. E-sigarada ilk başta nikotin tedavisi gören birey en geç ortalama 3 ay gibi bir sürede sigarayı bırakabilirken, nikotin tedavisi görmeyen sigara bağımlısı ortalama 2 ay içinde sigarayı bırakabilmektedir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1659 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer