Elektronik Sigara İle Sigarayı Bırakma

Zararlı alışkanlıklar, insan sağlığını tehdit etmektedir. Sigaranın içerisinde bulunan zararlı kimyasallar ve kanserojen maddeler özellikle akciğerler başta olmak üzere birçok organı olumsuz etkilemektedir. Sigara kullanımı kişilerde bağımlılık yapmaktadır. Bu nedenle bu zararlı alışkanlığı bırakmak çok zordur.

Sigara Bağımlılığı

Sigara içen kişiler vücutlarına nikotin almaktadır. Nikotin, vücutta bağımlılık yapmaktadır. Nikotine vücudun alışması ve ihtiyaç haline gelmesi ile sigara bağımlılığı oluşmaktadır. Sigara bağımlılığını bırakmak içi hastanelerde kişilere hizmet vermektedir. Bu bağımlılıktan kurtulmak adına birçok ürün piyasada satılmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı ile sigara bağımlılığından kurtulmak mümkündür. Bu aşamada en önemli olan, kişinin sigarayı bırakmayı gerçekten istemesidir.

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik Sigara son zamanlarda piyasalarda dikkat çeken bir üründür. Elektronik sigaralar normal sigaralara alternatif olarak üretilmiş teknolojik ürünlerdir. Elektronik sigara kullanımı ile sigarayı hayatınızdan tamamen çıkarmanız mümkündür.

Elektronik sigaranın içerisinde de çok az bir miktarda nikotin bulunmaktadır. Fakat normal sigara gibi duman üretmemektedir. İçerisinde bulunan elektronik sigara likitleri olarak bilinen dolum sıvılarının özel buharını oluşturmaktadır.

Elektronik Sigaranın Sigarayı Bırakmaya Etkisi

Elektronik sigara sigarayı bırakmak için kullanılan ürünleridir. Elektronik sigara fiyatları normal sigara fiyatlarına göre daha uygundur. Bu nedenle kişileri ekonomik açıdan da rahatlatmaktadır. Elektronik sigaralar kişinin duyduğu nikotin ihtiyacını azaltarak sigarayı bırakmasına yardımcı olmaktadır.

Elektronik Sigara kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü elektronik sigaralar kişilerin dudak ve el tiryakiliğini bırakmalarına yardımcı olmamaktadır.

Elektronik Sigara ve Sağlık

Normal sigaraların içerisinde birçok zararlı kimyasal ve kanserojen maddeler içermektedir. İnsan sağlığını tehdit eden bu maddeler ileri boyutlarda ölümcül olabilmektedir. Elektronik sigara içerisinde sigaradaki oranda kanserojen madde bulunmamaktadır. Bu nedenle daha sağlıklı bir seçenek olarak bilinmektedir.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan araştırmalarda normal sigaranın içerisinde bulunan miktarda olmasa da nikotin gibi maddeler bulunduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle normal sigara gibi olmasa da elektronik sigaralarda sağlığa olumsuz etkileri olmaktadır.

Elektronik sigaraların içerisinde de nikotin miktarı bulunmaktadır. Fakat elektronik sigaradaki dolum sıvıları içinde bulunan bu az miktardaki nikotin kişiler tarafından ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Nikotin miktarı ayarlanarak kişiler sigarayı kısa sürede bırakabilmektedir.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1759 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer