Elektronik Sigara ile Paket Sigara Arasındaki Fark

Çok uzun yıllardır piyasada bulunan ve günümüz de dahil olmak üzere satıldığı yıldan beri yoğun bir tüketici kitlesine sahip olan sigara zamanla insanlar tarafından terk edilmeye başlanmıştır. Sigaranın içinde bulunan binlerce madde zamanla insanlarda bazı sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. İnsanlar sigaranın sebep olduğu bu durumlardan uzaklaşmak için zamanla elektronik sigaraya yönelmektedirler. Sigara kullanan bireyler çok kısa bir süre içinde sigaraya bağımlı hale gelmektedirler. Bu durum bireylerin sigaranın zararlarını bilmelerine rağmen sigarayı bırakmalarına engel olmaktadır. Sigaranın sebep olduğu sağlık sorunları ile karşılaşan insanlar bu sağlık sorunların tedavisi için uzmanlara başvurmaktadırlar. Bireyler uzun süre sigara kullandıkları için karşılaştıkları birçok hastalığın sebebi de sigaradır. İnsanların bu sağlık sorunlarından kurtulmaları için ve meydana gelen bu rahatsızlıkların daha da ilerlememesi için sigarayı bırakmaları gerekmektedir. Bu durum için hiçbir yardım almadan bireysel olarak sigarayı bırakabilecek insanlar olduğu gibi yardım almadan sigarayı bırakamayan bireyler de bulunmaktadır. Günümüzde bu sorunun tek çözümü elektronik sigara kullanmaktadır.

Uzun yıllardır piyasada bulunan ve kullanan her insan tarafından olumlu yorumlar alan elektronik sigara zamanla ülkemizde ki insanlar tarafından da kullanılmaya başlamıştır. Ayrıca paket sigara kullanan bireyler yalnızca sağlık açısından değil maddi açıdan da zararlar görmektedir. Bireyler bu durumun çok ta farkında değillerdir. Sigaraya yapılan harcamalar günlük olarak hesaplandığında bireyler yaptıkları harcamaların ve uğradıkları zararların farkında olmayacaklardır. Bu nedenle bireyler sigara için yaptıkları harcamaları günlük yerine haftalık ve aylık olarak hesapladıklarında fark edeceklerdir ki sigara büyük maddi kayıplara neden olmaktadır. Paket sigara içinde bulunan nikotin ile bireyler çok kolay bir şekilde sigaraya bağımlı hale gelmektedirler. Nikotin elektronik sigarada da kullanılmaktadır. Elektronik sigara sıvısı olarak bilinen likitlerden biri nikotin içeren likittir. Nikotin içeren likit kullanımı da bireylerin tamamen faydası düşünülerek gerçekleştirilmesi istenen bir faktördür. Uzun süredir sigara kullanan bireylerin elektronik sigaraya alışmaları daha uzun sürmektedir. Bu durum da uzmanlar tarafından bilindiği için tüketiciler için şartları daha kolay hale getirmeye çalışmaktadırlar. Nikotin içeren likit ile bireyler çok kısa bir süre içinde elektronik sigaraya alışmaktadırlar. Fakat her faydanın altında bir de zarar olacağı unutulmamalıdır. Bireyler elektronik sigarayı kullanma amaçlarını kesinlikle unutmamalıdırlar. Eğer bireyler elektronik sigarayı, paket sigarayı kullanmayı bırakmak için kullanıyorlarsa zamanla ürünü kullanım amaçlarını unutacakları için elektronik sigaraya bağımlı hale geleceklerdir.

Elektronik sigarayı her birey kullanabilir. Hem sigarayı bırakmak isteyenler hem de hiçbir sağlık sorunu ile karşılaşmadan sigara kullanmak isteyen bireyler elektronik sigara kullanabilirler. Paket sigara ile yapılan harcamalar sonucunda bireyler büyük maddi kayıplar ile karşılaşmaktadırlar. Elektronik sigara ise teknolojik bir ürün olduğu için paket sigara gibi bitme durumu yoktur. Bu nedenle bireyler elektronik sigaraya yalnızca yapacakları tek seferlik harcama ile sahip olacaklardır. Bu durumda bireylerin paket sigara ile karşılaştıkları maddi yükten kurtulmalarına sebep olacaktır. Elektronik sigaranın içinde paket sigaranın içinde bulunan nikotin dışında başka hiçbir madde bulunmamaktadır. Ayrıca elektronik sigarada birçok aroma bulunmaktadır. Bireyler aynı ürünle farklı tatlar kullanma şansına sahiptirler. Elektronik sigara nın en önemli farkı paket sigara gibi kullanılıp atılmamasıdır. Ürün tek kullanımlık değildir. Bu nedenle aralıklar ile üründe oluşan likit kalıntılarını temizlemek gerekmektedir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1777 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer