Elektronik Sigara İle Hayata Yeniden Başlayın

Sigaraya başlamamanın tek yolu hiç denememektir. Bu deneme genellikle arkadaşların ısrarı ile olduğunda merak ile birleşir ve onlar gibi olma düşüncesi zaman içinde sigara tiryakiliğine dönüşür. Okul yıllarında daha çok kendini kanıtlama çabasının sonucu olan sigara içme eylemi, hep nasıl olsa isteyince bırakırım kandırmacasıyla yıllar içinde bir bağımlılığa dönüşür. Son yıllarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki; sigara insan vücudunda hemen hemen tüm organlara zarar vermektedir.

Sigarayı bırakmak için öncelikle istemek gerekir; sigarayı bırakmak için ilk olarak bunu istemek gereklidir. İstemedikten ve beyninizde buna karar vermedikten sonra ne yaparsanız yapın bırakamazsınız. Karar alındıktan sonra ise elektronik sigara kullanmayı deneyin. Sigaradan beklediğiniz hemen her şey elektronik sigarada bulunmaktadır. Hem sigara içecek, hem de sağlığınıza zarar vermeden sigarayı bırakacaksınız.

Elektronik Sigara Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara, pille çalışan tıpkı sigara gibi duman çıkaran bir cihazdır. Ancak sigaranın içerisinde bulunan kanserojen maddeler içermez. Elektronik sigara kötü kokuya sebep olmaz, yanınızda bulunan kişileri de zehirlemez. Çıkan duman soğuk buhardan ibarettir.

Elektronik sigaranın çalışma esası nedir? Pille çalışan cihaz içerisinde bulunan elektronik sigara likitleri ile duman oluşturur. Görüntü olarak sigaraya benzer ve bir kalem boyutundadır. Bu özelliği ile cepte taşınabilir. Aslında çalışma esası nargileden farksızdır. Sadece nargilede kullanılan köz yerine elektronik sigarada pil kullanılır.

Sigarayı bırakmaya yarayan diğer yöntemlerden farkı nedir? Diğer yöntemlerde kişide yoksunluk duygusu oluşur, bu durum duygularda ani değişimlere ve asabiyete neden olur. Elektronik sigara ise bir sigara kadar duman çıkarır ve kişide sigara içiyormuş hissi uyandırır. Böylelikle kişi sigarayı bırakırken çok fazla zorlanmaz. Cihazın üzerinde bulunan kartuştan nikotin ayarı yapılır. Başlangıçta günlük kullandığınız miktara göre ayarlama yapmalısınız, daha sonra zaman içinde nikotin miktarını düşürerek sıfır nikotine ulaşacaksınız. Bundan sonra ister bu şekilde içmeye devam eder, isterseniz bırakabilirsiniz.

Elektronik sigaranın maliyeti ne kadardır? Sanıldığının aksine elektronik sigara fiyatları, bütçeyi zorlamayacak kadar düşüktür. Yıllık olarak sigaraya verilen para düşünüldüğünde ise oldukça ucuz olduğu söylenebilir. Yazıdaki url adresinden elektronik sigara çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1485 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer