Elektronik Sigara İle Bağımlılıktan Kurtulun

Tütün ve tütün ürünleri sağlığa olan onca zararlarına rağmen en kolay ulaşılabilir zehirlerden biridir. Özellikle gençleri esir eden bu bağımlılık, her yıl binlerce can almaktadır. Son yıllarda dünya genelinde sigara içenler için caydırıcı önlemler alınmaktadır. Ülkemizde de bu değişiklikler uygulanmaktadır. İlk olarak yeme-içme mekânlarında pasif içicilerin zarar görmesini engellemek adına sigara içilen bölümler ayrıldı. Daha sonra 18 yaşın altındakilere sigara satışı yasaklandı. Sağlık Bakanlığı televizyonlarda sigara içmeye özendirdiği gerekçesi ile sigara içilen sahnelerde buzlanma şartı getirdi.

Elektronik Sigara İle Bağımlılıktan Kurtulun

Bütün bu caydırıcı değişikliklere rağmen sigarayı bırakamayanlar; alınan bütün tedbirlere ve denemelere rağmen sigarayı bırakamayanlar için elektronik sigara tavsiye edilmektedir. Diğer bütün yöntemler ile sigarayı bırakanlar bir süre sonra tekrar başlayabilmektedir. Ancak Elektronik sigara ile sigarayı bırakanlarda bu oran daha düşüktür.

Sigara İçmek Ölümcül Hastalıklara Neden Olmaktadır

Sigara içilmesi halinde akciğer kanseri başta olmak üzere Alzheimer gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarılmaktadır. Araştırmalar birçok hastalıkta sigara tüketiminin bir numaralı sebep olduğunu söylemektedir. Böylesine zararlı bir alışkanlıktan kurtulmak için kişilerin uğraşıları bazen sonuçsuz kalabilmektedir. Elektronik sigara ile yapılan denemelerde yüksek oranda başarı payı bulunmaktadır. Sigarayı bırakmak istiyor ancak başaramıyorsanız, bir de elektronik sigarayı deneyin.

Elektronik Sigara İle Bağımlılıktan Kurtulun

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara nargilenin çalışma prensibi ile çalışan bir cihazdır. Nargileden farkı ise pille çalışması ve boyutunun küçük olmasıdır. Elektronik sigara kanserojen madde içermez. Dumanı ile yanınızdaki kişileri zehirlemez. Üzerinize ve vücudunuza sinen kötü kokulardan kurtulmanızı sağlar.

Elektronik sigaranın dumanı nasıl oluşuyor? Cihazın çıkardığı duman soğuk buhardan ibarettir. Elektronik sigara likitleri ile sağlanan duman kişiye sigara içiyormuş duygusu yaşatır. Cihazın içinde bulunan kartuşlardan nikotin miktarı ayarlanır ve bu ayarlama belirli aralıklarla düşürülerek sıfır nikotine ulaşılır. Sıfır nikotine ulaştıktan sonra devam etmek ya da tamamen bırakmak kişiye kalmıştır. Bu şekilde içilmesinin hiçbir zararı yoktur.

Elektronik Sigara İle Bağımlılıktan Kurtulun

Elektronik sigara ne kadar? Cihaz çok uygun fiyatlara temin edilebilir. Elektronik sigara fiyatları, sağlık için getirileri göz önüne alındığında önemsenmeyecek rakamlardadır. Her gün sigaraya verilen para ile ise mukayese bile edilemez.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1868 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer