Elektronik Sigara Harikaları

Yalancı sigara, pilli sigara, e-sigara, likit sigara gibi çeşitli adlar kullanılsa bile yaygın olarak kullanılan adı elektronik sigaradır. Elektronik Sigara, sigara bağımlılığı yavaş yavaş azaltarak bağımlılıktan kurtulmak amacıyla dizayn edilmiş dumansız, buharlı bir cihazdır. Çoğu insanın biyolojik veya psikolojik olarak sigaraya bağımlı olması elektronik sigaranın tercih edilmesini yaygınlaştırmış. Ancak Elektronik Sigara insanları sigaradan uzaklaştıracak bir sigara simülatörüdür. Bu sebeple tamamen zararsız olduğu söylenemez.

Elektronik Sigaranın Avantajı Nelerdir?

Normal sigara ile elektronik sigarayı karşılaştırdığımızda çokça avantaja sahip olduğunu görebiliriz. Normal sigara da bulunan dumanın yerini buhar almış ve normal sigarada bulunan 4000 den fazla zararlı kimyasalı doğaya iletmez. Pasif içicilere zararı normal sigara kadar değildir. İnsan sağlığına zararlı kanserojen maddeleri içerisinde bulundurmaz. Sigara bağımlıları yüksek dozda nikotinle başlayarak zamanla dozunun düşürülmesi ile nikotinsiz sigara içilmesine yardımcı olur. Kül oluşturmaz. Yaydın çıkarma riski yoktur. Bu faktörlere bakarak normal sigaraya oranla daha avantajlı olduğu kanısına varabiliriz.

Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik sigara kullanırken en çok dikkat edilmesi ve en hassas davranılması gereken konulardan bir tanesi de likit veya dolum sıvısı olarak isimlendirilen maddedir. Tank veya kartuşun içerisinde bulunan Elektronik Sigara Likitleri amotizer çalıştırıldığında buhar haline dönüşür. İsteğimize bağlı olarak muzlu, çilekli vb. aromalar ilave edilebilir. Sağlığımızın zarar görmemesi adına likitlerin sahte olamamasına özen gösterilmelidir. Orijinal likitler ile sahte likitleri ayırt edebilmemiz çok kolay. Sahte likitlerde şişenin üzerinde bandrol bulunmaz, mg seviyesi yazmaz, koruma ambalajı yoktur, son kullanma tarihi bulunmaz. Bu saydığımız faktörlere dikkat ettiğimiz takdirde sahte likit olup olmadığını fark edeceksiniz.

Elektronik Sigaranın Avantajları

  • Etrafa kötü koku yaymaz. Normal sigara söndürülürken oluşan kötü koku olmaz.
  • Normal sigarada bulunan kanserojen madde elektronik sigara da bulunmaz.
  • Psikolojik ve biyolojik sigara alışkanlığından sizi uzaklaştırır.
  • Normal sigaradaki gibi yangın riski yoktur. Kül bulunmaz.
  • Kalem şeklindeki şık görüntüsü ile kolay taşınabilir.
  • Etrafa zararlı madde yaymaz ve pasif içicilere çok zararı yoktur.

Elektronik Sigara Fiyatları

Normal sigara kullanımda oluşan maliyete oranla elektronik sigara fiyatları çok daha avantajlıdır. Kişiye uygun olarak çeşitli modelleri bulunur. Genel olarak 100 lira ile 400 lira arasında değişse de bu fiyatların altında veya üzerinde de olabilir.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1753 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer