Elektronik Sigara Hakkında Bilinmeyen Herşey

Elektronik sigara sigaraya bağımlılığı olan ve bu bağımlılığından kurtulmaya çalışan sigara tiryakisi insanların sigarayı bırakması için üretilmiş olan pili olan ve bu pil ile çalışan normal sigaranın üstünde bir dumana sahip olan elektronik bir cihazdır. En yaygı olarak piyasa da duyulan ve tercih edilenleri de Joeyetch Mod olanlarıdır.

ResimELEKTRONİK SİGARA HAKKINDA BİLİNMEYEN HERŞEY

Elektronik sigara E-sigara olarak da bilinir ve 3 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler ise şunlardır. Atomizer pil ve kartuş. Sigara cihazının uç kısmına takılan pil aracılığı ile çalışan cihaz pilin sağladığı enerji ile birlikte likit kısmını ısıtır ve bu ısınmada buharlaşmayı sağlar. Burada farklı olan durum ise buharlaşmanın nargile tarzı köz ile değil de pil ile sağlanıyor olmasıdır.

Bu piller çoğunlukla yüksek ego standartlarında ve çeşitli adaptör kullanımlarıyla uyum sağlayabilmektedir. Bu pillerin güç oranları ve voltları arasında da değişiklikler mevcut olabilmektedir. Atomizer denilen parça pil aracılığı ile adlıyı ısıyı buharlaştırma gücüne sahiptir. Genel anlamda kullanılan türleri ise 2-0 ve 2-4 ohm arasında olanlarıdır. Bunun düşüğü bir direnç kullanımı olur ise şayet yüksek voltaj atomizer parçasını kullanılmaz duruma getirebilir.

Elektronik-Sigara-Hakkında-Bilinmeyen-Herşey

Kartuş parçası ise fazla kullanılan egoların serisinde kullanılmaktadır. Elektronik sigara' nın fayda ve zararlarına bakmak gerekirse o konularda da şunları söyleyebiliriz. Elektronik sigara diğer normal sigara gibi kanser maddeleri içermez. Diğer zararlı maddelerin yayılmasını sağlamaz. Sigara tiryakisi olan kişilerin psikolojik olarak sigara içme alışkanlığını söndürür. Pil ile çalışan elektronik bir cihaz olduğundan gerçek sigara gibi yangın riski taşımaz. Kaleme benzer cebinize sığar taşıma sorunu yaratmaz ve şık bir tasarımı vardır. Sizin içtiğiniz sigaradan etkilenen pasif içiciler bu sigaradan etkilenmezler

Elektronik sigara sıvısı için dikkat edilecek bazı özellikler vardır. Bunlardan biri kullanılan sigara düzgün kullanılmalıdır yani temizliği ve bakımı gerektiğinde yapılmalıdır aksi takdirde bu sigara da sağlığınız için tehlike durumu yaratabilir. Elektronik sigara kansere neden olabileceği kanısı ile sağlık bakanlığı tarafından kullanımı yasaklanmıştır. Yasaklanma sonrası satışı da yasaklanmıştır.

Elektronik-Sigara-Hakkında-Bilinmeyen-Herşey

Araştırılmak istendiği takdirde internet üzerinde bu bilgilere ulaşmak mümkündür. Elektronik sigara bilinçsiz bir şekilde kullanılırsa eğer içeriğindeki nikotinin tüketimi insan sağlığı için olumsuz sinyaller verebilir. Elektronik sigara kullanımında bir kural vardır ve bu kural uygulanmalıdır. Bu kural şöyledir. Nikotin oranı yüksek başlar ancak daha sonra 0 mg’a kadar düşer.

Bu kurala uyulmadığı takdirde ise ürün kullanım amacı dışına çıkar bu da asıl amacından saparak kişide rahatsızlığa ve hastalık belirtilerinin oluşmasına sebep olur.

Elektronik sigaraya ait parçalardan elektronik sigara likit ne işer yarar yazımızda bahsettik. Detayına değinecek olursak elektronik sigara likit İtalya’da bulunan bir ilaç firması tarafından üretilmektedir. Bunlar kullanılmadan önce gereken tüm testlerden başarıyla geçmiş oluyor

Kısaca özetlemek gerekirse e-sigara ne kadar halk dilinde sigarayı bırakmaya yarayan iyi bir yöntem olarak biliniyor olsa da düzen özen ve dikkat olmadan kullanıldığında sağlık sorunlarının vücuda yayılmasında sinyal veriyor olabilir.

Elektronik-Sigara-Hakkında-Bilinmeyen-Herşey

Bu nedenle kullanılan her ürün gibi elektronik sigaranın da temizliği bakımı kullanıldığı süre içerisinde gerektiği gibi yapılmalıdır. Olumsuz bir duruma mahal vermemek adına bu şart olmuş bir kuraldır. Bu kurala uymayanlar resmen sağlığıyla oynamakta ve olabilecek ciddi sorunların farkına varamamaktadır. Elektronik sigara sıvısı vücutta zarar değil fayda sağlarsa şayet o zaman elektronik sigara kullanımı amacına göre kullanılmış olur. Aksi olduğunda ise durumun tam tersi bir hal alması muhtemeldir.

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1968 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer