Elektronik Sigara Buharı

E-Sigara Buharı Kaynağı

E-sigara buharının kaynağı e-likitler ile mümkün  olur. İçerdikleri bazı maddeler nedeni ile elektronik sigara cihazlarında bulunan atomizerler buhar üretimini gerçekleştirir. Böylece gerçek sigara içiliyormuş havası  verir. Elektronik sigaralarda duman yoğunluğu tercih edilebilir likitlere göre değişmektedir.

Aynı zamanda duman sağlaması açısından elektronik sigara cihazlarının da kaliteli olması önem taşır. Elektronik sigara cihazında duman önemli diyorsanız hem cihaz seçimine hem de e-likit seçimine daha çok önem vermeliniz. Ancak unutulmamalıdır ki duman yoğunluğuna çok yer verilmesi elektronik sigara cihazlarında bulunan atomizerlerin ömrünü daha da kısaltmaktadır.

Uzun süre cihaz değişimi yapmak istemiyor ve kısa sürede gerçek sigarayı elektronik sigara alternatifi ile bırakmak istiyorsanız cihazınızın yoğun duman yapmasına fırsat vermemelisiniz.

E-Likit Seçimi

E-likit seçiminde önemli olan birkaç husus bulunur. Bu hususlar şöyle sıralanır:

*Aroma vericilerin doyurucu özelliği

*Yoğun buhar uygulaması

*En az zehir barındıran içeriğe sahip olan likit

E-Likit Aroma

Piyasada yer alan hem VG likitlerde hem de PG likitlerde aroma esansına yer verilmiştir. Fakat aroma açısından doyuruculuk sağlaması esas alınıyor ise PG likitlerin daha doyurucu olduğu söylenebilir.

VG likitlerde de aroma esansı vardır. Ancak aroma benim için önemli diyorsanız PG likit tercihini öne alabilirsiniz. Aroma esansları her iki likit türünde de farklı tatlarda kullanılmıştır. Tamamen kullanıcıların damak tadına uygun şekilde karar verebilecekleri içerikler mevcuttur.

Elektronik Sigara Buhar

Elektronik sigara likit örneklerinde buhar yoğunluğu VG likit tarafından daha çok sağlanır. Ancak ne kadar çok buhar o kadar kısa ömürlü atomizerler demektir. Çünkü atomizerler buhar yoğunluğunu sağlamak için daha fazla faal olarak çalışmakta ve kendilerini yıpratmaktadırlar. Bu nedenle elektronik sigara cihazı da ömrünü zamanında önce yitirmektedir.

Hangi Likit Daha İyi

Likit seçerken cihaza en zararı veren likit seçimi üzerinde duruldu. Ancak insana en az zararı veren likit seçimi üzerinde de durulması gerekir. Buna göre Vg ve PG likitlerinin farklılıklarından söz edilmelidir. PG likitler de nikotin dışında propilen glikol VG likitler nikotin dışında bitkisel gliserin kullanılır.

Ek Resimler

Bu içerik 27.07.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1826 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer