Elektronik Sigara Bağımlılığınızı Kontrol Eder

Sigara kullanıcılarının hem nikotin miktarı azlığından dolayım hem de farklı aromaya sahip tatları bulunduğundan ötürü yeni trendi haline gelen elektronik sigara, hükmünü yaklaşık birkaç senedir sürdürmekte ve yaygınlaştırmaktadır. Özellikle klasik sigara maliyetinin çok altında olan elektronik sigara fiyatları tercih edilme oranını fazlasıyla arttırmakta.

Elektronik sigara düşük maliyetini ise kullanımının elektronik sigara likitleriyle olmasına borçludur. Bu likitler kullanım esnasında değiştirilen ve her birinin farklı bir aroması olabilen araçlardır. Elektronik sigara konusunda kullanan kesimin süreç içerisinde herhangi bir beklentileri altında olduğunda şikayetçi olması durumuna rastlanmamıştır. Yalnız tahmin edilebileceği üzere işin içine elektronik bir sistem girdiği zaman beraberinde kaçak ve sahtecilikte girecektir. Bu yüzden elektronik sigara temin ederken sadece bu işler ile aktif olarak uğraşan tütün marketlerini veya size ürünü tam olarak eksiksiz temin edebilen yerleri tercih etmeniz çok önemlidir. Zira kar edeyim derken seçtiğiniz yanlış veya sahte ürün ile sağlınızdan olabilme ihtimaliniz yüksektir. Aynı şekilde elektronik sigara likitlerini temini esnasında da yine işini güvenilir teminatçılarını tercih etmelisiniz çünkü likitler elektronik sigaraların en önemli ve ayrılmaz parçasıdır.

Günümüzde elektronik sigara beraberinde getirdiği en büyük tartışma klasik sigaraya nazaran ne kadar tercih edilesi bir sağlık oranında olduğu pek çok sağlıkçı tarafından farklı cevaplara maruz kalmaktadır. Örneğin kimi sağlıkçılar klasik sigaraya göre nikotinin az oluşundan ötürü sağlıklı olduğunu ve tercih edilebileceğini hatta sigarayı bırakmak veya azaltmak isteyen kişilerin kesinlikle tercih etmesini söylüyorlar. Kimi sağlıkçılar ise nikotinin klasik sigaraya göre az oluş nedeninin içindeki diğer sağlığa zararlı maddelerin fazla oluşundan savundukları sigarayı bırakmak yerine daha büyük derecede bağımlılık yapacağını inandıkları ve klasik sigaraya göre vücuda daha fazla düşman olduğunu düşünüyorlar.

Kesinlikle elektronik sigara kullanımı etik olarak görmüyor ve sigara azaltmak isteyen kişi veya kişilere dahi bu yönteme başvurmalarını önermiyorlar. Hal böyleyken insanlar ne kadar kullanmak isterse istesen daima kullanımı konusunda baş edilemez bir ikilemde kalıyor. Oysa elektronik sigara fiyatları ile diğer sigaralar karşılaştırıldığında daha ekonomik bir şekilde nikotin ihtiyaçlarının karşılandığı görülüyor. Elektronik sigara likitleri de bu anlamda çeşitli aromalar ile farklı tatlar sağlıyor. Bu yüzden kimi sağlıkçıların elektronik sigarayı önermemesine rağmen birçok kişi bu ürünleri normal sigaraya tercih ediyor haklı olarak…

Ek Resimler

Bu içerik 21.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1760 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer