Elektronik Sigara Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin tercih etmiş olduğu elektronik sigaralar son dönemde giderek yaygınlaşmış ve değişik modelleri üretilmiştir. Fakat birçok fırsatçı insanların bu alanda da dolandırmaya başlamıştır. Özellikle kaçak elektronik sigara satışı yapan kişiler insanların hem paralarını çalıyor hem de sağlıklarıyla oynuyor. Eğer sizler bu durumda kalmak istemiyorsanız elektronik sigara alırken ve sigarayı kullanırken dikkat etmeniz gerekiyor. Basit oyunlara karşı tedbirli olursanız alacağınız elektronik sigara en iyisi olacaktır. Elektronik sigara alırken hangi modeli almanız gerektiği konusunda internetten ya da sigaraları daha önce kullanan kişilerden destek alabilirsiniz. Alacağınız elektronik sigaralar sayesinde hayatınızı bir düzene sokabilir, kısa sürede elektronik sigara sayesinde sigaranın tüm zararlarından kurtulabilirsiniz. Elektronik sigara satın alırken dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır:

  • Elektronik sigaraların tamamı Çin’de üretilmektedir, Çin dışında bu sigaraları üreten ya da satan başka bir ülke yoktur. Özellikle elektronik alanda ilerleyen ve büyük markalara sahip olan ülkeler elektronik sigara fırsatçılarının dikkatini çekmiştir. Bazı satıcılar satışını yaptıkları sigaraların Alman ya da İngiliz malı olduğu iddia ediyorlar, bu kişilere itibar etmeyiniz. Sigaranın en fazla tüketildiği coğrafya sırasıyla Asya, Güney Amerika ve Afrika’dır. Bu üç merkeze en yakın ülke ise Çin’dir. İnsanların bu kadar fazla sigara içiyor olması Çinli mucitleri harekete geçirmiş ve neticede 2004 senesinde elektronik sigara ortaya çıkmıştır. Dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken şey elektronik sigaranın Çin’den başka hiçbir yerde üretilmediğidir. Eğer birileri sizlere sattıkları elektronik sigaraların Çin dışında bir yerde üretildiğini söylüyorsa yalan söylüyordur, bu kişilere inanmayın.
  • İnsanların elektronik sigara konusunda en rahat kandırıldıkları bir diğer alan ise elektronik sigaralara verilen garanti Elektronik sigaraların çoğu resmi olarak ithal edilmez, bu sigaraları Çin’den getiren kişiler paralel ithalat yöntemini kullanırlar. Paralel ithalat ile gelen ürünlerin hiçbirinde resmi olarak garanti bulunmaz. Yani elektronik sigara konusunda resmi garanti diye bir şey söz konusu olamaz. Sadece sigarayı ithal eden şirket ya da firmalar daha iyi bir pazarlama taktiği olarak gördükleri için kendi bünyelerinde birkaç aylık garanti verebilirler. Verilen bu garanti de her arızayı kapsamaz.
  • Elektronik sigara sıvılarının sahip olması gereken belli başlı bir oran vardır. Eğer bu orandan daha az ya da daha fazla bir orana sahip olan elektronik sigara sıvısı varsa bu zararlıdır. Zararlı olan elektronik sigara sıvılarını tüketmek, bu sıvılarla sigara içmeye devam etmek size sigarayı bıraktıracağı yerde daha kötü bağımlı yapabilir. Bu nedenle elektronik sigara sıvısı alırken bilinen ve güvenilen markaları tercih etmeniz gerekiyor.
  • Taklitçiler elektronik sigara sıvıları konusunda da çeşitli çalışmalar yapıyor, bu durum sizi yanıltabilir. Mağdur olmak istemiyorsanız güvendiğiniz markaya ait olsa bile aldığınız elektronik sigarayı nereden aldığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Her sitede ya da her mağazada satılan elektronik sigara sıvıların birbirinin aynı olamaz. Bu nedenle sadece ve sadece güvenilir olarak nitelendirilen sitelerden alışveriş yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde sizler de mağdur olanların arasında olursunuz.
  • Elektronik sigaraların neredeyse tamamı sıvı doldurarak çalıştırılır. Bazı satıcılar sıvısı bitmeyen elektronik sigara sattıklarını iddia ederek satış yapmaya çalışıyorlar. Böyle bir durum söz konusu değildir, elektronik sigara sıvısı siz onu içtikçe azalır ve sonunda da biter. Elektronik sigara sıvısı bittikten sonra yenisini almanız, sigaraya doldurmanız ve bu sayede sigarayı içilir hale getirmeniz gerekiyor. Bu tür yalanlara itibar etmeyerek kaliteli bir elektronik sigara satın alabilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1963 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer