Elektronik Nargile Sigara Ve Nargile Bırakmak İçin Yeterli Midir?

Tütün Ürünlerini Bırakmanın Zorlukları Nelerdir?

Sigara ne yazık ki birçok kişinin hayatına girmiş bulunmaktadır. Ancak gün geçtikçe sigara kullanıcıları için hep kötü haberler gelmektedir. Kapalı alanların yasağı, artık gerçekten abartılmış sigara zamları, sağlığımıza zararları gibi konular insanların sigarayı içerken keyfinden çok bu gibi sorunları düşünmesine sebep olmaktadır. Bu da bazı insanları hem sağlığını hem de cebini düşünerek sigarayı bırakmayı düşünmeye itmektedir. Peki sigarayı bırakmak kolay mı? Ne yazık ki hiçbir bağımlılığı bırakmak kolay değildir. Lakin imkansız da değildir.

Sigarayı bırakmak için tıp sektörünün bizlere sunduğu birçok imkan vardır. Bunlar nikotin bantları, nikotin sakızları, çeşitli haplar vb. şeylerle sigarayı bırakabilmemiz için bize yardımcı olmaya çalışabilirler. Evet bu ilaçlar nikotin isteğinizi kesebilirler lakin bendenizin ve birçok kişinin asıl bağımlılığı nikotinden ziyade ağız ve duman alışkanlığıdır. Bu tedavi yöntemleri ne yazık ki bizlere bu iki alışkanlık konusunda yardım edememektedir. Bir diğer yöntem olan elektronik nargile ise bu iki alışkanlığı karşılamaktadır.

Elektronik Nargilenin Özellikleri Nelerdir Ve Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Elektronik nargile likitlerinin içinde gliserin, sıvı nikotin ve gıda aroması bulunmaktadır. Bu gıda aroması farklı seçeneklerde olup dilediğinizi kullanarak dumanınızın farklı aromalarda olmasını sağlayabilirsiniz. Elektronik nargilenin iyi yanı normal sigara gibi kül, küllük gereksinimi duymaması ve o pis kokusunun ne elinize ne ağzınıza ne de üstünüze sinmesi söz konusu değildir. Yanınızda ki inşaların rahatsız olmayacağını da söylemeliyim. Normal sigaraya göre zararları çok çok az olan elektronik sigara, fiyatı ile de bizleri avantajlı konuma getiriyor. Normal bir sigara kullanıcısının hele şu son sigara zamlarından sonra aylık sigara parasının yaklaşık 3 de 1i fiyatına elektronik nargile satın almak mümkündür. Uzun kullanımı düşünülünce normal sigaradan daha hesaplı olduğunu anlamışsınızdır.

Şayet alanlar için elektronik nargilenin bakımı hakkında birkaç bilgi vereceğim. Pillerin bağlantı noktalarında birikebilecek olan likit kalıntılarını alkole batırılmış bir pamuk çubukla temizleyebilirsiniz. Diğer kısımları ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra iyice kurumasını bekledikten sonra tekrar kullanıma başlayabilirsiniz.

 

 

 

Ek Resimler

Bu içerik 23.01.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2191 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer