E Sigara Kullanımında Artış

Yapılan araştırmalar piyasayı sallayan elektronik sigaranın geçmiş yıllara nazaran neredeyse 3 kat daha fazla satıldığını ortaya çıkardı. Sigarayı bıraktırma konusundaki etkisiyle bilinen elektronik sigaralar son dönemde doktorlar tarafından da önerilmeye başlanmıştı.

Kim derdi ki insanların neredeyse yarısının kullandığı sigara bir gün tarih olacak, eğer elektronik sigara bu hızla yayılmaya devam ederse çok geçmeden tütün sigaralarının kullanımı sonlanacak. Sigara ile ilgili yapılan her çalışma tütünün farklı bir zararının ortaya çıkmasına neden oldu, bu zararlar insan hayatını kısaltıp kalitesizleştirdiği için sigara konusunda bir önlem almak gerekti. İşte tam da bu noktada elektronik sigaralar üretilmeye başlandı, elektronik sigaralar sayesinde milyonlarca insan sigaranın zararlarını fark ederek bu maddeden uzaklaşmaya başladı. E sigara hakkında yapılan yorumlar ve doktorların tavsiyesi göz önüne alındığında sigarayı bırakmak isteyen kişilerin elektronik sigara kullanmaları mantıklı görülüyor

Elektronik sigara kullanımının artışındaki ana etken kişilerin artık sigarayı bırakmayı daha fazla istemesidir, hem kamu spotları hem de sigara nedeniyle oluşan hastalıkların her fırsatta insanlara gösterilmesi yaptıklarının yanlış olduğunu anlamaları noktasında onlara yardımcı oldu. Bu sayede çoğu insan artık daha fazla inatlaşmayarak sigarayı bırakmaya karar verdi, her ne kadar insanlar sigarayı bırakmaya karar verseler de vücut uzun süreli bu alışkanlığından kolay bir şekilde vazgeçmiyor. Durumun böyle olması sigara içicilerinin belli bir süre eski alışkanlıklarına devam etmesini gerektirdi, yani elektronik sigara kullanarak kişiler sigaradan aldıkları maddelerin bir bölümünü yine almaya devam ettiler. Fakat elektronik sigarayı sigaradan uzaklaşmak için kullanan kişiler nikotin içermeyen elektronik sigara sıvılarını tercih ediyorlar, nikotin içermeyen elektronik sigara sıvılarının içinde sağlığa darbe vuran herhangi bir madde bulunmuyor. Sadece içilen sigaranın paket sigaraya benzemesi için bazı maddeler sıvıya ekleniyor.

Elektronik Sigaralar Nasıl Üretiliyor?

Elektronik sigaralar üretilirken esas alınan konu bu sigaraların insanlara sigaraya bıraktıracağı düşüncesidir. Dolayısıyla elektronik sigara hazırlayan kişiler her şeyden önce bu durumu göz önünde bulundururlar ve elektronik sigaralar buna göre hazırlanır. E sigaralar birkaç ana parçadan oluşuyor, bu parçalar birleştiğinde ortaya elektronik sigaraların gövdesi çıkıyor. Elektronik sigaraların gövdesinin yanı sıra bu sigaralarda kullanılacak olan sıvıların da ayrıca alınması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse paket sigaralar hazırlanırken tütün, bazı maddeler, filtre ve sigara kağıdı kullanılıyor. Paket sigaralarda yer alan tütün yerine elektronik sigaralarda elektronik sigara sıvısı kullanılıyor, elektronik sigara sıvısı tütün kadar zararlı olmasa da onu aratmamak için bazı maddeleri içeriyor.

Elektronik Sigara Sıvısı Nasıl Seçilmelidir?

Elektronik sigara sıvısı seçmek için hem zevklerinizi hem de sağlığınızı göz önünde bulundurmalısınız, eğer çok fazla sigara içen biriyken elektronik sigarayla tanıştıysanız ilk başlarda nikotin içeren sıvıları almanız gerekiyor. Bu sıvılar size zarar verecek olsalar da sigarayı bırakma konusunda size yardımcı olacak elektronik sigaraya alışmanızı sağlarlar. Yani daha çok zarar almamak için vücudunuza biraz zarar vermiş olursunuz. Elektronik sigara sıvıları farklı aromalara ve yoğunluğa sahip olabiliyor, bu özelliklerin değişmesi elektronik sigara sıvısının tadının da tamamen değişmesi anlamına gelir. Dilerseniz naneli ya da elmalı gibi herhangi bir aroma içeren elektronik sigara sıvılarını satın alabilirsiniz. Elektronik sigara sıvısının aroma içermesi bu sıvının daha zararlı olduğu anlamına gelmez, sadece içmiş olduğunuz sigaranın tadını sizin istediğiniz yönde değiştirir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2016 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Elektronik Sigara Vip

Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Atomizer